عباسی با یادآوری آغاز هفته سلامت:

بی توجهی به درمان دیابت، ۶ میلیون تخت بیمارستانی را اشغال می کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر ضرورت مقابله با بیماری های غیرواگیر، گفت: بی توجهی به درمان دیابت، ۶ میلیون تخت بیمارستانی را اشغال می کند.

خانه ملت؛ سلیمان عباسی با یادآوری آغاز هفته سلامت و نامگذاری روز نخست آن با عنوان عزم ملی برای تحقق اهداف سند بیماری‌های غیرواگیر، افزود: واقعیت آن است که شیوع بیماری‌های غیرواگیر به مرز هشدار رسیده و واقعیتی است که بی توجهی به آن مشکلاتی را برای حوزه سلامت ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه بیماری هایی همچون مشکلات قلبی یا فشار خون در رده بیماری‌های غیرواگیر قرار دارند که تغذیه نامناسب در بروز آن ها تاثیر دارند.

وی با بیان اینکه بخشی از هزینه‌های سلامت تحمیل شده به اقشار مختلف جامعه ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است، افزود: متاسفانه بیماری دیابت نیز از جمله بیماری‌های خاموشی است که غیر واگیر تلقی شده در حالی که امروزه بیش از 6 میلیون نفر با این بیماری در کشور دست و پنجه نرم می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: اگر تنها برای بیماری دیابت اقدامات پیشگیرانه ای انجام نشود باید 6 میلیون تخت بیمارستانی برای درمان آنها در نظر گرفت که همین امر نشان دهنده افزایش هزینه های سلامت است.

عباسی یادآور شد: عوارض ناشی از بی‌توجهی به بیماری‌های غیرواگیردار مشکلات و هزینه های حوزه سلامت را دوچندان کرده و خطر شیوع آن بیشتر از بیماری های واگیر دار است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در رابطه با اقدامات وزارت بهداشت درباره پیشگیری از بیماری های غیرواگیردار، افزود: تاکنون این وزارتخانه برنامه‌های اثربخشی را در طرح تحول سلامت مدنظر قرار داده که البته تا رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند زمان است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات حوزه سلامت، بخش بهداشت و درمان، بهداشت و درمان، تعرفه های درمانی، حوزه بهداشت و درمان، حوزه درمان، حوزه سلامت، خدمات حوزه سلامت، خدمات درمانی، طرح تحول سلامت، طرح تحول نظام سلامت، هزینه کرد اعتبارات حوزه سلامت، وزارت بهداشت، وزارت بهداشت و درمان