قائدرحمت با مثبت ارزیابی کردن افزایش ساعات ورزش در مدارس؛

راه سلامت نسل آینده از مسیر تقویت ورزش در مدارس می گذرد

عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است ورزش به دانش آموزان اعتماد به نفس می دهد و افزایش ساعات تربیت بدنی در مدارس باعث می شود نسل آینده کشور نسلی سالم و موفق بار بیاید.

خانه ملت؛ عباس قائدرحمت افزایش ساعات تربیت بدنی در مدارس از 3 به 6 ساعت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تا کنون در نظام آموزشی 3-3-6 موفق عمل شده است چرا که در کنار تغییرات ساختاری، کیفیت آموزش و پرورش و آینده دانش آموزان دنبال شده است که در این خصوص پرداختن به موضوعات پرورشی و تربیتی در کنار آموزشی مورد اهمیت است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر توسعه ورزش در مدارس عنوان کرد: یکی از تهدیدهای جدی دنیا بحث چاقی است که هم اکنون گستره کودکان و نجوانان را نیز فرا گرفته است لذا باید نسبت به سلامت 12 میلیون دانش آموز ایرانی که سرمایه های آینده کشور هستند حساس بود.

وی در ادامه کمبود محرک را در رابطه مستقیم با بیماری دانست و گفت: کشورهای دنیا به خصوص کشورهای پیشرفته بسیار به بحث ورزش در مدارس توجه می کنند و برنامه ریزی دقیقی در این زمینه دارند از این رو نتیجه بهتری نیز از سیستم آموزشی خود می گیرند.

قائید رحمت ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش با بررسی هایی که در زمینه میزان تحرک و ورزش کودکان انجام داده تصمیم به افزایش ساعات ورزش در مدارس کرده است که این نکته به نوبه خود می تواند بسیار قابل توجه بوده و ورزش را اندک اندک به جزئی از زندگی کودکان تبدیل کند و آینده سالم‌تری را برای آنها بسازد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ورزش به کودکان اعتماد به نفس می‌دهد، خاطرنشان کرد: آموزش دروس تئوری به تنهایی نمی تواند باعث اعتلا و توسعه یک کشور شود و ورزش که در آموزه های دینی ما نیز آمده است می تواند به روحیه کودکان کمک کرده و آنها را قدرتمند بار بیاورد./

برچسب ها

احداث سالن ورزشی، اخبار برگزیده، اعتبار ورزش، اماکن ورزشی، امکانات ورزشی، باشگاه های ورزشی، تربیت بدنی، توریسم ورزشی، فراکسیون ورزش، وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، کارگروه فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، کاهش بودجه ورزش و جوانان