حسینی صدر تأکید کرد:

رونق تجارت چمدانی و قاچاق پوشاک از ترکیه با حذف تعرفه ترجیحی

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه دولت برای حمایت از تولید ملی باید راهکاری اساسی درپیش بگیرد، گفت: حذف تعرفه ترجیحی، قاچاق و تجارت چمدانی پوشاک را افزایش می دهد.

خانه ملت؛ موید حسینی صدر با اشاره به حذف تعرفه ترجیحی با ترکیه در زمینه پوشاک، گفت: حذف تعرفه ترجیحی، قاچاق و تجارت چمدانی پوشاک را افزایش می دهد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ارائه خدمات توریستی بسیار مناسب در ترکیه، افزود: ارائه خدمات مناسب توریستی حجم تجارت این کشور را افزایش داده است و از این رو حجم بالایی از واردات پوشاک به کشور به صورت غیررسمی و قاچاق صورت می گیرد.

حذف تعرفه ترجیحی پوشاک از ترکیه عواقب خوبی برای اقتصاد ندارد

وی با بیان اینکه حذف تعرفه ترجیحی پوشاک از ترکیه عواقب بدی برای اقتصاد به همراه دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه درحال حاضر با اعمال تعرفه ترجیحی، تعرفه واردات 120 درصد است رونق تجارت چمدانی و قاچاق پوشاک را شاهد خواهیم بود.

حسینی صدر با بیان اینکه با اعمال تعرفه های بالا برای واردات باید صنعت نساجی کشور رشد یابد، تأکید کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه تعرفه بالایی برای واردات درنظرگرفته شده، دلیلی ندارد که با اعمال 120 درصد تعرفه هنوز صنعت نساجی داخلی ما نتواند با پوشاک وارداتی رقابت کند.

ضرورت افزایش توان رقابت تولیدات داخلی با تولیدات خارجی

وی با تأکید بر ضرورت افزایش توان رقابت تولیدات داخلی با تولیدات خارجی، افزود: حذف تعرفه ترجیحی پوشاک از ترکیه می تواند گرانی را افزایش دهد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی باید هدفمند باشد، گفت: مصرف کننده دیگر توان گرانی را ندارند از این رو باید حمایت از تولید منسجم تر شود.

وی ادامه داد: حذف تعرفه ترجیحی پوشاک از ترکیه مردم را به فکر راه های دیگری برای واردات این نوع کالاها به کشور می اندازد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت برای حمایت از تولید ملی باید به فکر راهکاری اساسی باشد.

به گزارش خانه ملت؛ چندی پیش سرانجام پس از نارضایتی و اعتراضات فعالان صنعت نساجی نسبت به تعرفه ترجیحی با ترکیه در زمینه پوشاک، این تعرفه پس از بازنگری، در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 95 حذف شده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، اصلاح تعرفه ها، اصلاح قانون تجارت، افزایش تولید داخل، اقتصاد ملی، تجارت، تعرفه، تعرفه ها، تعرفه های مالیاتی، تعرفه های گمرکی، تولید داخل، تولید داخلی، تولید ملی، حمایت از تولید ملی، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال، رونق کسب و کار، سازمان مبارزه با قاچاق کالا، صنعت نساجی، فراکسیون حمایت از تولید ملی، فراکسیون حمایت از تولید ملی و جهاد اقتصادی، قانون مبارزه با قاچاق کالا، قاچاق، قاچاق کالا، قیمت تمام شده بالای تولید داخل و عدم رقابت پذیری با پارچه های وارداتی، محصولات خارجی، وضعیت صادرات و واردات، کمیسیون تولید ملی، کمیسیون حمایت از تولید ملی، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس، کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی