درویش پور:

یارانه دانش آموزی کتاب صرف خرید لوازم التحریر و کتب کمک آموزشی نشود

عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اعطای یارانه خرید کتاب به دانش آموزان زمانی منجر به تغییر رویکرد آنها به سمت کتابخوانی می شود که صرف خرید کتاب هایی خارج از موضوعات درسی و به انتخاب خود آنها شود.

خانه ملت؛ حجت‌الله درویش پور با بیان اینکه ارائه یارانه خرید کتاب به دانش آموزان مسیر مستقیمی به سمت کتابخوانی برای آنها می‌گشاید، گفت: مسأله مهمی که در خرید کتاب در ایام نمایشگاه باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب کتاب است که باید برعهده خود دانش آموز باشد تا بتوان در نتیجه این اتفاق شاهد گرایش نسل آینده به کتاب و کتابخوانی بود.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه دیده شده بسیاری از خانواده ها و مدارس یارانه کتاب را در نمایشگاه‌ها صرف خرید لوازم‌التحریر و کتب کمک آموزشی می‌کنند که این امر نمی تواند منجر به حرکت دانش آموزان به سمت کتابخوانی شود لذا به نظر می رسد یارانه کتاب باید به گونه ای باشد که صرفاً صرف خرید کتاب غیر آموزشی شود.

وی افزود: از طرف دیگر نقش رسانه ها به خصوص تلویزیون و شبکه کودک و نوجوان نیز بسیار می تواند در ترغیب کودکان و دانش آموزان به حضور در نمایشگاه کمک کند لذا باید برنامه های ویژه ای برای نمایشگاه کتاب پیش از برگزاری آن و حین برگزاری پخش شود.

درویش پور تأکید کرد: والدین و اولیای مدارس باید صرفاً نقش همراهی دانش آموزان در نمایشگاه کتاب را داشته باشند و برای انتخاب کتاب‌ها اجباری بر آنها تحمیل نکنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروزه ضرورت کتابخوانی و افزایش گرایش به آن بر مسئولان و خانواده ها بیش از گذشته آشکار است چرا که با پیشرفت تکنولوژی کودکان و دانش آموزان کمتر از گذشته حوصله کتاب خواندن پیدا می کنند لذا با مشوق هایی که در این خصوص در نظر گرفته می شود می توان آنها را به سمت کتابخوانی سوق داد./

برچسب ها

آموزش، آموزش دهی، آموزش و پرورش، آموزشی، اخبار برگزیده، امور کودک و نوجوان، توزیع یارانه ها، توسعه فرهنگ کتابخوانی، دانش آموزان، فرهنگ کتابخوانی، لوازم التحریر، لوازم التحریر ایرانی - اسلامی، لوازم التحریر داخلی، لوازم التحریرخارجی، مسائل کودکان و نوجوانان، کتابخوانی، کمیسیون آموزش