بروجردی:

حکم دیوان عالی آمریکا علیه ایران خلاف برجام است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برداشت ۲میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران به بهانه های واهی از جمله حمایت جمهوری اسلامی از تروریست برخلاف برجام است.

خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به حکم اخیر دیوان عالی آمریکا اظهار داشت: دیوان عالی آمریکا اخیراً پرداخت حدود 2 میلیارد دلار به خانواده‌های قربانیان بمب‌گذاری سال 1983 از محل دارایی‌های مصادره شده ایران را تأیید کرد، اینگونه اقدامات غیر قانونی است و توصیه می کنیم آمریکا دست از چنین کارهایی بردارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه ایران می تواند رفتار متقابل داشته باشد، ادامه داد: همانطور که دادگاه های داخلی آمریکا علیه ایران حکم صادر می کنند، دادگاه های ایران هم می توانند چنین اقدامی داشته باشند هرچند که امروز در دستگاه قضای جمهوری اسلامی احکامی علیه آمریکا صادر شد. به واشنگتن توصیه می کنم به این بازی ادامه ندهد.

وی با اشاره به منتقدان دولت که رفتار آمریکا را در زمان اجرای برجام نادرست و بر اساس انفعال وزارت امور خارجه می دانند، ادامه داد: نباید مسائل کلان ملی را بر مسائل داخلی گره زد. در هر صورت برجام تصمیم دولت و نظام در عرصه بین المللی بود و نباید اقدام دولت را زیر سوال برد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همه ما باید در مقابل دشمن جمهوری اسلامی یعنی آمریکا در یک صف باشیم و در مقابل زیادی خواهی آنها ایستادگی کنیم، درست نیست که در مقابل آمریکا، توپی که باید در زمین واشنگتن باشد را بین دو گروه موافق و مخالف دولت در رفت و آمد باشد./

برچسب ها

اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بودجه وزارت امور خارجه، ترور، تروریست ها، تروریست های تکفیری، تروریستها، تروریسم، حرکت های تروریستی، سیاست های تروریستی، مقابله با تروریسم، کمیسیون امنیت، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی