عبدی:

جذب سرباز حرفه ای گامی مؤثر در استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هم اکنون برخی جوانان به صورت اجباری دوران خدمت سربازی را سپری می کنند، جذب سرباز حرفه ای را گامی مؤثر در استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی کشور دانست.

خانه ملت؛ ایرج عبدی درباره اظهارات معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر احتمال تغییر و تحول در خدمت سربازی، افزود: واقعیت آن است که سرمایه هر کشوری نیروی انسانی آن بوده که بر همین اساس باید برنامه‌ریزی درستی در زمینه استفاده از ظرفیت نیروی انسانی وجود داشته باشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر نیروی انسانی را به بهترین شکل مدیریت کنیم خواهیم توانست سرمایه‌ عظیمی به دست آوریم؛ امروزه برخی جوانان به صورت اجباری به دنبال گذراندن خدمت سربازی هستند که در این شرایط با بی‌انگیزگی و وقت گذرانی دوران سربازی خود را سپری می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با مثبت ارزیابی کردن جذب سرباز حرفه‌ای، تصریح کرد: بدون شک باید شرایط جذب سرباز حرفه ای مطرح شود تا با دریافت حقوق و آموزش حرفه و فن بتوانند بعد از گذراندن این دوره وارد بازار کار شوند تا در جامعه نقش مؤثری داشته باشند.

وی یادآور شد: ما به شیوه ای سنتی عادت کردیم که البته باید آن را اصلاح کنیم لذا اگر ستاد کل نیروهای مسلح بتواند با راه اندازی قرارگاه اقتصاد مقاومتی، تغییر و تحولاتی را در خدمت سربازی ایجاد کند گام مثبتی در حوزه استفاده بهینه از نیروی انسانی برداشته خواهد شد.

عبدی تأکید کرد: باید شرایط جذب سرباز حرفه‌ای به گونه‌ای باشد که براساس نیاز، از بین کسانی که تمایل دارند برای گذراندن خدمت سربازی، نیرو جذب شود و افراد به مدت 4 الی 5 سال به عنوان سرباز حرفه‌ای تحت آموزش قرار گیرند، درعین حال حقوق نیز دریافت کرده و در این مدت چندین مهارت نیز به آنها آموزش داده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: بهتر است شرایط جذب سرباز حرفه ای مهیا شود چراکه در حوزه نیروی انسانی کشور تحول خوبی ایجاد خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، پیش از این معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و مطرح شدن دو دیدگاه سرباز حرفه‌ای و خدمت وظیفه عمومی، از انجام اقدامات متحول کننده خبر داد./

برچسب ها

آمادگی نیروهای مسلح، اخبار برگزیده، استفاده بهینه از نیروی انسانی، اقتصاد مقاومتی، بررسی نسبت برنامه های توسعه با اهداف اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، خرید خدمت سربازی، سرباز، سربازان، سربازی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، شاخص سازی در جهت اقتصاد مقاومتی، غیبت از سربازی، قانون خرید سربازی، نیروهای مسلح، نیروهای مسلح ایران، وظیفه عمومی، کارت معافیت خرید سربازی، کارکنان نیروهای مسلح، کاهش مدت سربازی