جوکار:

غرب باید بدون چون و چرا برجام را اجرایی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: سامانه ها و تجهیزات دفاعی ما صرفاً در راستای افزایش قدرت بازدارندگی مان در مقابل تهدیدات است.

خانه ملت؛ محمدصالح جوکار در واکنش به ادعای روزنامه انگلیسی "دیلی میل" مبنی بر اینکه ایران آزمایش موشکی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را در دستور کار قرار داده است، گفت: متأسفانه این روزها شاهدیم که تبلیغات مسمومی علیه کشورمان از سوی دشمن به راه افتاده است.

وی تصریح کرد: چنین ادعاهایی صرفاً خصمانه و تبلیغاتی است و دشمن قصد دارد مقاصدش را از طریق تحت فشار قرار دادن کشورمان پیگیری کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه مواضع رسانه‌های انگلیسی اعم از دولتی و خصوصی کاملاً روشن و مشخص است، اظهار داشت: راهبردهای ما در بحث امنیتی کاملاً دفاعی است و تاکنون نه به کشوری حمله کرده‌ایم و نه برنامه‌ای برای آن داریم.

جوکار با تأکید بر اینکه سامانه‌ها و تجهیزات دفاعی ما صرفاً در راستای افزایش قدرت بازدارندگی‌‌مان در مقابل تهدیدات است، اذعان داشت: سامانه‌های موشکی ما هیچ ارتباطی با سلاح اتمی و کشتار جمعی ندارد بلکه آنچه داریم تنها در راستای مباحث کلان و اساسی نظام است تا تهدیدات دشمن علیه‌ کشورمان عملیاتی نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیرامون مصادره 2 میلیارد دلار از پول‌های کشورمان در آمریکا گفت: چنین اقداماتی نشان دهنده عدم حسن‌نیت آمریکایی‌هاست، چرا که در موضوع برجام قرار بود دارایی‌های ما آزاد شود، اما آنها با اتهامات واهی دارایی‌های ما را مورد سرقت قرار دادند.

وی با تأکید بر اینکه برجام به خودی خود باید اجرا شود، اظهار داشت: همانطور که ما بدون چانه‌زنی تعهداتمان را انجام می‌دهیم، طرف مقابل نیز باید بی چون و چرا به تعهداتش پایبند باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ جوکار بابیان اینکه دستگاه دیپلماسی ما برای پایبند کردن طرف مقابل به تعهداتش باید اقداماتی را ترتیب اثر دهد، گفت: سیاست خارجی ایران باید هم به صورت رسمی و هم از طریق مجامع قضایی بین‌المللی اقداماتی را که طرف مقابل در جهت نقض برجام انجام می‌دهد، محکوم و دنبال کند.

برچسب ها

اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، اهداف سیاست خارجه، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، برنامه های تقویت بنیه دفاعی، بنیه دفاعی، بودجه دفاعی، بودجه دفاعی کشور، تقویت بنیه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی کشور، تکنولوژی موشکی، حفظ بنیه دفاعی کشور، حوزه دفاعی، سیاست خارجی، قدرت موشکی، موشک، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی