جعفری بنه خلخال مطرح کرد:

مردمی کردن اقتصاد نیاز امروز کشور

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با تأکید بر ضرورت مقاوم سازی اقتصاد در برابر تکانه های داخلی و خارجی، گفت: لازمه مقاوم سازی اقتصاد کشور مصرف کالای داخلی و خاموش کردن چراغ سبز واردات است.

خانه ملت؛ جلیل جعفری بنه خلخال با تأکید بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: لازمه مقاوم سازی اقتصاد کشور مصرف کالای داخلی و نه به واردات است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه حمایت از تولید ملی به رشد اقتصاد و شاخص های آن کمک می کند، افزود: مردمی کردن اقتصاد یکی از ضرورت های تحقق اقتصاد مقاومتی است که تاکنون در قالب اجرای اصل 44 قانون اساسی جدی گرفته نشده است.

حمایت منسجم از تولید داخلی پیش شرط تحقق اقتصاد مقاومتی

وی با تأکید بر اینکه دولت باید زمینه حمایت منسجم از تولید داخلی را فراهم کند، افزود: چراغ سبز واردات باید برای همیشه قرمز شود تا به این ترتیب کالای داخلی بتواند امکان رشد داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه لازمه تحقق فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص مقاوم سازی اقتصاد خروج از اقتصاد تک محصولی است،گفت: با توجه به کاهش قیمت جهانی نفت بهترین زمان برای قطع وابستگی به آن و توجه به سایر محصولات و کالاهایی است که می تواند با صادرات ارزآوری بسیاری برای کشور دربرداشته باشد.

درون گرایی مهم ترین مولفه تحقق اقتصاد مقاومتی است

جعفری بنه خلخال با تأکید براینکه درون گرایی مهم ترین مولفه تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: اتکا به شایستگی ها و توانمندی های متخصصان ایرانی می تواند رشد و بالندگی کشور را در تمامی جوانب رقم بزند.

وی با بیان اینکه خروج از رکود و مقابله با تورم تنها از طریق اقتصاد مقاومتی ممکن می شود، گفت: افزایش مقاومت اقتصاد در برابر آسیب‏ ها و تهدیدهای گوناگون می تواند کشور را در تمامی سطوح در بین کشورهای مختلف سرآمد کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، از آمادگی مجلس برای کمک به دولت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد و یادآور شد: به حداکثر رساندن مشارکت افراد جامعه در فعالیت اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی راهکاری است که به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک شایانی می کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، اصل 44، اصل 44 قانون اساسی، افزایش تولید داخل، اقتصاد مقاومتی، بررسی نسبت برنامه های توسعه با اهداف اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، تورم، تورم زا، تولید داخل، تولید داخلی، خروج از رکود تورمی، رکود تورمی، رکورد تورمی، سیاست های اصل 44، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاستهای اصل 44، سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، شاخص تورم، شاخص سازی در جهت اقتصاد مقاومتی، قیمت تمام شده بالای تولید داخل و عدم رقابت پذیری با پارچه های وارداتی، لایحه اصلاح قانون اصل 44، پایدارسازی و مقاوم سازی روند آتی تعهدات، کمیسیون انرژی، کمیسیون انرژی مجلس