خبر

مسیر شما: اخبار قدرت موشکی یک اصل ضروری برای ایران است
قدرت موشکی یک اصل ضروری برای ایران است

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جام ایران برای هر برجام دیگری لبریز شده و در حوزه توان موشکی و قدرت تسلیحاتی برجام دیگری نخواهیم داشت.

خانه ملت؛ عبدالرضا مصری قدرت موشکی را یک اصل ضروری برای ایران دانست و گفت: هرگز در این خصوص مذاکره نمی‌کنیم و برجام دیگری را نخواهیم پذیرفت.

وی با بیان اینکه جام ایران برای برجام لبریز شده و در هیچ موضوع دیگری برجام نخواهیم داشت، اظهار کرد: اکنون نیازمند استفاده از قدرت و اتکا بر توانمندی‌های داخلی هستیم که توان موشکی از مهمترین این توانمندی‌ها است.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص، ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند باید توان دفاعی ایران روز به روز افزایش یابد.

مصری دلیل مخالفت دشمن با توان موشکی ایران را هراس از این توان دانست و خاطرنشان کرد: آمریکا در مجموع به دنبال محدود کردن ایران و گرفتن توانایی‌های کشور است که ما این اجازه را نخواهیم داد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه حرص و ولع استکبار برای مقابله با ایران تمام نمی‌شود و هرچقدر میدان بدهیم دشمن بیشتر جلو می‌آید، خاطرنشان کرد: بعد از موضوع هسته‌ای حالا سناریو توان موشکی طراحی شده و بعد از آن هم موضوعات دیگری مطرح خواهد شد.

وی در ادامه از اهمیت توان موشکی برای ایران یاد کرد و ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی با وجود اینکه در دوران رژیم سابق عمده درآمد کشور صرف خرید تسلیحات از آمریکا و ... شده بود، در برابر عراق توانمندی نظامی چندانی نداشتیم و عراق می‌توانست به راحتی در مناطق مختلف ما را مورد حمله موشکی قرار دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سال‌های بعد از انقلاب هم دشمن تلاش کرد با تحریم و فشار توان نظامی ما را کم کند و کسی به ما سلاح و تجهیزات نمی‌فروخت.

مصری افزود: علی رغم این فشارها که غرب می خواست ایران کشوری ضعیف و فرمانبردار در منطقه باشد، ما با اتکا به توانمندی‌های داخلی صنایع نظامی را تقویت کردیم.

وی صنایع نظامی و دفاعی را از مهمترین نقاط قوت کنونی کشور دانست و گفت: این توان در کنار نیروی انسانی متدین و متعهد برگ برنده ایران است.

به گفته این نماینده مجلس، از بین توان دفاعی کشور هم پهباد و توان موشکی دو بخش مهم و اساسی هستند، زیرا پهباد توانایی شناسایی مواضع دشمن را به ما می‌دهد و موشک سلاحی است که از سه بخش زمین، دریا و هوا می‌تواند قدرت دفاع را بالا ببرد.

به گزارش ایسنا؛ مصری یادآوری کرد: دشمن با دیدن این توانایی‌ها می‌سنجد که توان ضربه زدن به ما و درگیر شدن را ندارد و همین امر نگرانش کرده است.

نظر شما
مشخصات خبر