نقوی حسینی:

مدعیان حقوق بشر شریک جرم رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در واکنش به آمار منتشر شده در رابطه با اسارت کودکان و نوجوانان فلسطینی گفت: مدعیان حقوق بشر که با ذره بین به دنبال بهانه تراشی علیه ایران هستند در مقابل زندانی شدن و شکنجه کودکان در زندان های رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند.

خانه ملت، سیدحسین نقوی حسینی ضمن تقبیح وجود بازداشت و شکنجه کودکان فلسطینی گفت: رژیم صهیونیستی اخیراً در سیاست های خود علیه فلسطینی ها تغییراتی ایجاد کرده است تا به صورت پایه ای با مقاومت مقابله کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صهیونیست ها تلاش می کند با شگردهای غیرانسانی تلاش می کند کودکان فلسطینی را از کودکی سرکوب کند تا به تعبیر خودشان مانع تکرار انتفاضه شود. صهیونیست ها تلاش می کند با عملیات روانی تلاش می کند فکر آزادی سرزمین اشغالی را با ارعاب ، بازداشت و شکنجه تحت الشعاع قرار دهد.

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی هرگز تابع مقررات و قوانین بین المللی نبوده است اما جای تعجب است که چرا نهادهای عریض و طویل مدعی حقوق بشر تاکنون اقدام خاصی در زمینه جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت تاکنون انجام نداده اند.

این نماینده مجلس نهم در ادامه افزود: نهادهای حقوق بشری که با ذره بین به دنبال بهانه جویی علیه ایران هستند با سکوت در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی در واقع شریک جرم هستند.

وی گفت: حمایت از کودکان فلسطینی موضوعی است که ملیت یا مذهب نمی شناسد، همه باید از حقوق کودکان فلسطینی که توسط رژیم صهیونیستی پایمال می شود؛ دفاع کنند.

به گزارش خانه، ملت رژیم صهیونیستی که به شکل رسمی و علنی دست به نقض حقوق بشر می زند به هیچ نهاد بین المللی در رابطه با اقدامات خود پاسخگو نیست. در جدیدترین گزارش گروه بین‌المللی دفاع از کودکان فلسطینی شمار کودکان بازداشت شده توسط ارتش رژیم صهیونیستی طی یک سال گذشته به شدت افزایش داشته است. بیشتر این دستگیری‌ها مربوط به 8‌ماه اخیر، یعنی از زمان آغاز دور جدید رویارویی فلسطینی‌ها و اشغالگران صهیونیستی است. سال گذشته تعداد کودکان فلسطینی در بند اسرائیل حدود 170نفر بوده است.

طبق گزارش منتشر شده از سوی گروه بین‌المللی دفاع از کودکان فلسطینی، دستگیری سه چهارم فلسطینی‌های زیر 18سال، با ضرب و شتم همراه بوده است. دستگیری 75درصد از کودکان و نوجوانان فلسطینی همراه با ضرب و شتم بوده است.حدود 41درصد از 440کودک و نوجوان در بند رژیم صهیونیستی، نیمه شب و زمانی که در خواب بوده‌اند دستگیر شده‌اند.97درصد از آنها بدون حضور والدینشان بازجویی شده‌اند.دست کم 66نفر از نوجوانان بازداشت شده به‌طور متوسط به‌مدت 13روز در سلول انفرادی نگهداری می‌شده‌اند. جرم بیشتر این کودکان و نوجوانان، پرتاب سنگ است که از 10تا 20سال زندان خواهد داشت.

از پاییز سال گذشته، در پی تلاش رژیم صهیونیستی برای تصرف مسجد الاقصی و کنترل بخش‌های بیشتری از قدس، درگیری میان شهروندان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی در کرانه باختری شدت گرفته و تاکنون 210فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی درباره افزایش دستگیری کودکان و نوجوانان فلسطینی اعلام کرده که اسرائیلی‌ها برای دستگیری نوجوانان فلسطینی به زور متوسل می‌شوند و آنها را در مکان‌هایی نامناسب نگه می‌دارند. گزارش‌های سازمان‌های بین‌المللی نشان می‌دهد بیش از 7هزار فلسطینی در 17بازداشتگاه اسرائیل زندانی هستند و بیش از 700نفر از آنان بدون محاکمه در زندان به‌سرمی‌برند.

برچسب ها

اخبار برگزیده