دکتر جلالی طی پیامی به مناسبت روز معلم؛

معلمان در پیاده سازی، ثبات و تحقق اقتصادمقاومتی نقشی کلیدی دارند

رییس مرکز پژوهش های مجلس طی پیامی روز معلم را به تمامی فرهنگیان ایران اسلامی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی طی پیامی ضمن تبریک روز معلم، نقش معلمان در تحقق اهداف سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و علم» و همچنین پیاده‌سازی، ثبات، تحقق و توسعه فرهنگ آن را کلیدی و مهم دانست.

متن کامل پیام رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس به این شرح است:

دوازدهم اردیبهشت در سالنامه این مرزوبوم به گرامیداشت و تجلیل یاد استاد علم و ایمان و اخلاق شهید مرتضی مطهری(ره)، به روز سپاس و یاد مردان و زنان فرهیخته و اندیشمندی مزین گشته است که مجاهدانه با اتکا به فرهنگ غنی ایران اسلامی در سنگر علم و ایمان به مبارزه با جهالت و بیسوادی پرداخته‌ و در قامت زیبا و متفکر معلم تجلی یافته‌اند. معلمان پرتلاش و موفقی که در دنیای تعلیم، نقش جدیدی از آموزش همراه با پرورش روح و جان کودک و نوجوان این مرزوبوم را در گستره گیتی به نمایش گذارده‌اند.

پشتوانه و زیرساخت‌های اصلی پیشرفت‌های فعلی ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌های علمی و فنی و امتداد آن در آینده، مرهون خلاقیت پویا و ماندگار معلمانی است که جهادگونه در مسیر اعتلای توسعه فکری و پیشرفت اندیشه‌ای کشور استوارانه گام برمی‌دارند و نویدبخش فردایی بهتر در تحقق آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی ایران هستند.

بی‌تردید در سالی که به فرمایش رهبر معظم انقلاب، سال «اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، معلمان نقشی کلیدی و مهم در تحقق این سال و همچنین پیاده‌سازی، ثبات، تحقق و توسعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی برعهده دارند.

روز 12 اردیبهشت فرصتی مغتنم در تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره 3 هزار و 700 شهید معلم و بیش از 35 هزار شهید دانش‌آموز دوران دفاع مقدس را پدید آورده است، شهدایی که با حضور خود در جبهه‌های جنگ تحمیلی، نمایی روشن و متجلی از علم آغشته به ایمان و اعتقاد را به جهانیان نمایاندند.

امروز تقدیر از معلمان نباید تنها در کلام و پیام محدود شود بلکه رفع مشکلات و مسائل این قشر زحمتکش به ویژه در بخش معیشت باید به اولویتی اصلی در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره استاد گرانقدر شهید مرتضی مطهری (ره) و تبریک روز معلم به تمامی فرهنگیان عزیز، توفیق روزافزون فداکاران و تلاشگران سنگر علم و ایمان ایران اسلامی را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج ) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، از درگاه ایزدمنان خواستارم.

برچسب ها

اخبار ویژه