ندیمی مطرح کرد:

اتحاد استراتژیک تهران-سئول در رقابت های درون قاره ای

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی، با بیان اینکه افزایش سفر هیأت کشورهای آسیایی و اروپایی به تهران نشأت گرفته از اجرای توافق هسته ای است، گفت: در شرایط کنونی کره جنوبی برای رقابت های سیاسی و اقتصادی درون قاره ای در برابر ژاپن و چین به جمهوری اسلامی نیاز دارد، بنابراین مقامات سئول تمام تلاش خود را با تقویت مناسبات با ایران انجام می دهند.

خانه ملت؛ ابوذر ندیمی با اشاره به سفر رئیس جمهور کره جنوبی به ایران بعد از 54 سال، گفت: سفر خانم گئون های به تهران نشان دهنده عزم راسخ و جدی کشور کره جنوبی برای تقویت و گسترش روابط با جمهوری اسلامی در تمام حوزه ها از جمله بخش سیاسی واقتصادی است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، آینده روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور ایران و کره جنوبی را مثبت و روشن توصیف کرد و افزود: به نظر من دو کشور می توانند روابط بسیار مطلوب و رو به رشدی با یکدیگر داشته باشند و سفر رئیس جمهور کره جنوبی فرصت مناسبی برای تحکیم روابط و تعاملات است.

وی با اشاره به رویکرد مثبت کشور کره جنوبی در زمان اعمال تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی، گفت: ایران و کره جنوبی در دوران تحریم نیز روابط نسبتا خوبی را با یکدیگر برقرار کرده بودند و این مسئله، نگاه مثبت و خوش بینانه مقامات کشورمان درباره گسترش روابط با کره جنوبی را در پی دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش سفر هیأت های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی کشورهای آسیایی و اروپایی به تهران نشأت گرفته از اجرای توافق هسته ای بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه برجام مسیر روشنی را برای گسترش تعاملات ایران با دیگر کشورها باز کرده و امیدوارم بتوانیم از این فرصت ها به خوبی استفاده کنیم.

ندیمی ادامه داد: در شرایط کنونی کره جنوبی برای رقابت های سیاسی و اقتصادی درون قاره ای در برابر ژاپن و چین به جمهوری اسلامی نیاز دارد، بنابراین مقامات سئول تمام تلاش خود را با تقویت مناسبات با ایران انجام می دهند.

وی گفت: در چند سال اخیر کره جنوبی با برنامه ریزی توانسته به کرسی نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل دست پیدا کند، بنابر این قطعا گسترش روابط دو کشور می تواند برای جمهوری اسلامی بسیار تأثیرگذار و مفید باشد.

خانم «پارک گئون های» رئیس‌جمهور کره جنوبی که از 25 فوریه 2013 به‌ عنوان یازدهمین و اولین رئیس‌جمهور خانم در این کشور انتخاب شد، 12 اردیبهشت ماه در سفری سه روزه به تهران می‌آید و تعدادی از وزرا و مسئولان ارشد اقتصادی و صاحبان صنایع بزرگ این کشور، او را در این سفر همراهی می‌کنند.

سخنگوی رئیس جمهور کره جنوبی پیش از انجام این سفر عنوان کرده بود که پارک گئون‌ های، به عنوان نخستین رئیس جمهور کره جنوبی که از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور در سال 1962 (بعد از 54 سال) به تهران سفر می‌کند، می‌خواهد «بنیانی برای همکاری» با ایران را پایه‌گذاری کند. /

برچسب ها

اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، اقتصاد کشور کره جنوبی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، تیم مذاکره کننده هسته ای، سفیر جمهوری کره جنوبی، سیاستگذاری برای توسعه مبتنی بر صنعت و فناوری؛ درس هایی از مقایسه ایران و کره جنوبی، فعالیت هسته ای ایران، قضیه هسته ای ایران، مذاکرات هسته ای، مذاکرات هسته ای ایران با 1+5، مراکز پژوهش ایران و کره جنوبی، مرکز پژوهش های پارلمانی کره جنوبی، ژاپن، کانون های تفکر ژاپن، کره جنوبی