روسی معتقد است نهادی برای رسیدگی به مشکل میان صداوسیما و فدراسیون ورزش وجود ندارد

ارائه لایحه نظام جامع باشگاه داری، راه حل مشکل صداوسیما و فدراسیون فوتبال در موضوع حق پخش

عضو فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر لزوم ارائه هرچه سریعتر لایحه «نظام جامع باشگاه داری کشور»، معتقد است وجود مفادی درخصوص نحوه بهره برداری از حق پخش مسابقات در این لایحه می تواند مشکل میان صداوسیما و فدراسیون فوتبال را حل کند.

خانه ملت؛ حسین گروسی با اشاره به شدت گرفتن اختلافات میان صداوسیما و فدراسیون فوتبال بر سر حق‌پخش مسابقات فوتبال، گفت: این مشکل سالیان متمادی میان صدا و سیما و فدراسیون فوتبال وجود داشته و باید پذیرفت با تهدید و حرف و حدیث‌های رسانه‌ای نمی‌توان آن را حل کرد؛ به همین دلیل وزارت ورزش باید «لایحه نظام جامع باشگاه‌داری کشور» را که قوانین مرتبط با بهره‌برداری از حق پخش مسابقات را در خود نیز جای داده باشد، تنظیم کند تا در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه فوتبال ایران هنوز از برخی قوانین حرفه‌ای دنیا بهره‌ای نبرده است و همچنان حق‌پخش و برندسازی ندارد.

وی در ادامه تأکید کرد: از آنجا که نهادی برای رسیدگی به مشکل میان صداوسیما و فدراسیون فوتبال وجود ندارد؛ اگر وزارت ورزش بتواند لایحه جامع درخصوص موضوعات و قوانین مورد نیاز فوتبال ارائه دهد برای بسیاری از مشکلات حقوقی آن فکری خواهد شد.

گروسی با بیان اینکه دود عدم تفاهم صداوسیما با فدراسیون فوتبال به چشم مردم و ورزش حرفه‌ای کشور خواهد رفت، اضافه کرد: درصورت تدوین نظام جامع باشگاه‌داری کشور می‌توان به آینده فوتبال امیدوار بود.
نشت خبری حسین گروسی با اصحاب رسانه شهریار

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه اگر شرکت‌های تجاری به ارائه تبلیغات محیطی اطراف زمین مسابقات فوتبال رغبت دارند به واسطه اهمیت فوتبال و پخش آن از طریق رسانه ملی توامان است، توضیح داد: اگر فوتبال نبود رسانه ملی به درآمد حاصل از تبلیغات نمی‌رسید در حالی که فدراسیون فوتبال نیز به پخش رسانه ملی نیاز دارد، درواقع رسانه ملی باید دست از زیاده خواهی بردارد و حق سهم فدراسیون را در نظر بگیرد.

به گزارش خانه ملت، رئیس فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به رئیس صداوسیما اشاره کرده است که درصورت عدم پرداخت حق فدراسیون فوتبال از تبلیغات تلویزیونی مسابقات اجازه حضور دوربین‌های رسانه ملی را به ورزشگاه نخواهد داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، باشگاه ها، برندسازی، تبلیغات تلویزیونی، رسانه ملی، سازمان صدا و سیما، شبکه های رسانه ملی، صدا و سیما، فدراسیون فوتبال، فوتبال، مسابقات، ورزشگاه، ورزشگاه ها، وزارت ورزش، وزارت ورزش و جوانان، پخش مسابقات