بشیری:

برداشت ۲ میلیارد از اموال ایران گوشه ای از اقدامات ظالمانه آمریکا است

نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: جنگ تحمیلی ۸ ساله و صدور رأی محکمه آمریکایی برای مصادره ۲ میلیارد دلار از اموال ایران از جمله اقدامات ظالمانه این کشور علیه ایران است.

خانه ملت؛ فرهاد بشیری در نشست علنی امروز (یک شنبه 12 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، با گرامیداشت یاد استاد شهید مطهری و شهدای عملیات بیت المقدس و 18 شهید مدافع حرم شهرستان پاکدشت، اظهار داشت: استکبار جهانی در همه شرایط علیه انقلاب اسلامی توطئه می کند که یکی از این توطئه ها حمله آن ها به طبس بود که چند روز پیش سالگرد آن را پشت سر گذاشتیم. واقعه حمله آمریکا به طبس سبب رسوایی بین المللی سیاستمداران آمریکایی شد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جنگ تحمیلی 8 ساله و صدور رأی محکمه آمریکایی برای مصادره 2 میلیارد دلار از اموال ایران از جمله اقدامات ظالمانه این کشور علیه ایران است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ادامه داد: مواضع ظالمانه آمریکا در قبال انرژی هسته ای ایران که محصول اراده جوانان است خصمانه بوده به طوریکه سعی بر تعطیل کردن آن دارند که این هدف خود را با ترور دانشمندان و مذاکره دنبال می کنند. هر چه از توافق می گذرد هیچ نشانه ای از حسن نیت آمریکا دیده نمی شود.

بشیری گفت: برخلاف اعتقاد مذاکره کنندگان هسته ای مبنی بر کاهش مشکلات در فضای پس از توافق و برداشته شدن بخشی از موانع اقتصادی بر سر راه کشور، هنوز هیچ اتفاق جدی رخ نداده است.

وی افزود: مردم ایران با بیکاری و ورشکسته شدن کارخانه ها، رکود اقتصادی و فقر بیشتری روبه رو شده اند که این امر به جولانگاهی برای واردات کالاها و خودروهای لوکس خارجی تبدیل شده است که فقط افراد خاصی می توانند از آن استفاده کنند.

بشیری اظهار داشت: مسئولان دولتی هنگام پرداخت یارانه ها دچار مصیبت عظمی می شوند ولی ریخت و پاش ها را حق دولتمردان می‌دانند؛ مصیبت عظمی زمانی است که دست رنج چند ساله دانشمندان هسته ای خود را به مقدار ناچیز و در پی وعده های دروغین واگذار می کنیم.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس نهم بیان کرد: مصیبت عظمی زمانی است که نمی توانیم سرمایه های ملت را از دست چپاول گران بگیریم و گول لبخند آن ها را می خوریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ادامه داد: مصیبت عظمی زمانی است که مسئولان سعودی به علت ضعف دستگاه دیپلماسی کشور حجاج ما را برای انجام حج بلا تکلیف گذاشته اند. مصیبت عظمی زمانی است که دولتمردان در اجلاس سران کشورهای اسلامی در استانبول مورد بی مهری قرار می گیرند که این ها نمونه ای از ضعف دیپلماسی دولت است.

وی افزود: دولت به پاسپورت ما هیچ عزتی نداد بلکه حیثیت به دست آمده از فداکاری های ملت، شهدا و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را مخدوش کرد و اگر رهنمودهای رهبری معظم انقلاب نبود مشخص نبود که چه مشکلی به وجود می آید.

بشیری گفت: علی رغم اینکه پروانه بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی شهدای پاکدشت در 28 دی ماه 94 توسط معاون وزیر بهداشت صادر گردید اقدامی برای راه اندازی آن نشد و با کلی مانع تراشی بعد از یک هفته به بهره برداری رسید.وزیر بهداشت عنوان کرد که رئیس جمهور گفته اند که بعد از انتخابات این بیمارستان افتتاح گردد در حالیکه وزیر بهداشت و رئیس جمهور می دانند که منطقه شدیدا به بیمارستان نیاز دارد.

وی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی مسکن مهر را طرحی مزخرف می داند سؤال این است که شما برای خانه دار شدن مردم و خروج مسکن از رکود چه اقدامی را انجام داده اید. وزیر آموزش و پرورش به جای سیاسی کاری به دنبال پرداخت مطالبات معلمان و رفع مشکل معیشتی آنها باشد.

بشیری گفت: وزیر کار باید مطلع باشد که افزایش حقوق کارگران باید مطابق با نرخ تورم و خط فقر باشد و لازم است اقدام لازم را در جهت امنیت شغلی کارگران و حمایت بیمه ای کارگران انجام شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: از همشهریان عزیز به خاطر اعتماد به فرزند خود در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی تشکر می کنم و تمام سعی خود برای حفظ این امانت را انجام داده ام./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استمرار مذاکرات، انرژی هسته ای، بهبود اقتصادی، تشکیل وزارت راه و شهرسازی، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، تیم مذاکره کننده، تیم مذاکره کننده هسته ای، جنگ تحمیلی، حقوق هسته ای، خروج از رکود اقتصادی، خط فقر، راه و شهرسازی، رکود اقتصادی، فعالیت هسته ای ایران، قضیه هسته ای ایران، مذاکرات، مذاکرات اتمی ایران، مذاکرات ایران با 1+5، مذاکرات ایران و 1+5، مذاکرات هسته ای، مذاکرات هسته ای ایران با 1+5، وزارت راه و شهرسازی، وزرات راه و شهر سازی، وزیر راه و شهرسازی