با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

تعیین ضوابط بهداشتی و فنی مراکز تولید و توزیع فرآورده های خام دامی

نمایندگان مردم در خانه ملت ضوابط بهداشتی و فنی مراکز تولید و توزیع فرآورده های خام دامی، دارو و فرآورده های بیولوژیک را مشخص کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 13 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور با ماده الحاقی 47 این لایحه موافقت کردند.

گفتنی است در ماده الحاقی 47 این لایحه آمده است؛ مراکز تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی، دارو و فرآورده‌های بیولوژیک دامپزشکی موظفند در چهارچوب ضوابط فنی و بهداشتی که از طرف سازمان دامپزشکی اعلام می‌گردد، نسبت به استقرار سامانه‌های بهداشتی مربوطه اقدام کنند. افراد حقوقی غیردولتی می‌توانند با أخذ مجوز مربوط از سازمان دامپزشکی کشور در زمینه ارائه خدمات اجراء و ممیزی غیررسمی این سامانه‌ها فعالیت نمایند.

آیین‌نامه اجرائی این ماده شامل تعرفه‌ها، نحوه برخورد با متخلفان و معرفی به دادگاه، حداکثر ظرف مدت شش‌ماه پس از ابلاغ این قانون توسط وزارت جهاد کشاورزی (سازمان دامپزشکی کشور) تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش بهداشت، بهداشت، بیولوژیک، حوزه بهداشت، دامدار، دامداران، دامداری، دامداری و کشاورزی، دامپزشکی، فرآورده های غذایی، فرآورده های لبنی، وزارت جهاد کشاورزی