با موافقت نمایندگان؛

بنیاد شهید موظف به استمرار پرداخت مستمری والدین شهید فوت شده دارای فرزند معلول شد

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را موظف کردند تا از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به استمرار پرداخت مستمری والدین شهید فوت شده دارای فرزند معلول اقدام نمایند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 13 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور با ماده الحاقی 54 این لایحه موافقت کردند.

در ماده الحاقی 54 این لایحه گفته شده؛ دولت موظف است از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به استمرار پرداخت مستمری پدر و مادر شهید فوت شده دارای فرزندان معلول، محجور، مطلقه تحت تکفل، نامادری و بیماری صعب‌العلاج اقدام نماید.

تبصره 1 ماده الحاقی 54 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور عبارت است از: در صورتی‌که از حق و حقوق دولتی این‌دسته از افراد به‌طور ماهانه برخوردار باشند از این ماده مستثنی می‌باشند.

در تبصره 2 ماده الحاقی مذکور نیز آمده است: فرزندان شهید که معلول، محجور و دارای بیماری صعب‌العلاج هستند و قادر به‌کار نیستند از حقوق ماهانه برخوردار می‌شوند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امور ایثارگران، ایثارگران، بنیاد شهید، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بیماران صعب العلاج، جانبازان و ایثارگران، حمایت از ایثارگران، خانواده های ایثارگران، خدمات درمان ایثارگران، رئیس بنیاد شهید، فرزندان شهدا، قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، مستمری، والدین و همسران شهدا، کارگروه مشترک مجلس و بنیاد شهید