بیگی ئیلانلو در تذکر شفاهی مطرح کرد:

تحرک بخشی به صنایع کوچک و حوزه معدن و کشاورزی راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: بی تردید اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و بسته خروج از رکود از طریق تحرک بخشی به صنایع کوچک و تزریق سرمایه در گردش به این صنایع و ایجاد تحرک در بخش های معدن و کشاورزی محقق می شود.

خانه ملت؛ روح‌الله بیگی ئیلانلو در نشست علنی امروز (دوشنبه 13 اردیبهشت) در تذکری شفاهی ضمن تبریک به مناسبت روز کارگر و معلم با بیان اینکه جوانان منطقه منتظر تحقق برنامه های دولت برای ایجاد اشتغال هستند، گفت: متاسفانه جوانان بخاطر نبود اشتغال مجبور به ترک استان و حضور در مناطق جنوبی کشور هستند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌تردید اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بسته خروج از رکود از طریق تحرک‌بخشی به صنایع کوچک، توجه به بخش تولید، تعاونی‌ها و تزریق سرمایه در گردش به این صنایع و ایجاد تحرک در بخش‌های معدن و کشاورزی محقق می‌شود. ای مسئولانی که خود و خانواده‌هایتان در رفاه کامل هستید! جوانان ما شرمنده اهل و عیال و خانواده‌هایشان هستند. حال مشخص نیست که چه کسی باید پاسخگوی این مسائل باشد.

وی در تذکری خطاب به وزیر کشور گفت: اخیراً بر اثر بارش باران و خروش رودخانه‌های زرینه‌رود و سیمینه‌رود به محصولات کشاورزی خسارت‌های فراوانی وارد شده و حتی 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزان منطقه تخریب شده و برخی کشاورزان در این میان متاسفانه محصولات خود را بیمه نکرده بودند. از این‌رو دولت باید نسبت به جبران خسارت‌های محصولات کشاورزی از طریق وزارتخانه مربوطه و ستاد بحران اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه براساس فرمایشات امام خمینی (ره) عشایر ذخایر انقلاب هستند، گفت: قطعاً عشایر، کشاورزان، روستاییان و دامداران مستحق حمایت هستند، نه اینکه از سوی سازمان منابع طبیعی مورد آزار و اذیت و جریمه و حتی زندانی شدن قرار بگیرند، به طوری که کشاورزی حدود 50 سال در یک زمین مشغول کشت و کار است اما این سازمان به جای حمایت آنها را مورد آزار قرار می‌دهد، از این‌رو بسیار لازم است که تدابیر ویژه‌ای برای حمایت از این افراد صورت گیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده