حقیقت پور:

توسعه موشکی کشور متناسب با تهدیدات است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه موشک بالستیک آزمایش شده از سوی ایران قابلیت حمل کلاهک هسته ای ندارد، گفت: ایران هیچ گاه موشکی طراحی نمی کند که قابلیت های هسته ای داشته باشد.

خانه ملت؛ منصور حقیقت پور با بیان اینکه آزمایش موشک بالستیک 2 هزار کیلومتری با خطای تنها 8 متر از دستاوردهای خوب موشکی ایران است، گفت: توان نظامی و تحقیقاتی ایران در زمینه ساخت موشک بسیار بالاست و قابلیت های خوبی در این زمینه داریم.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ادامه تحقیقات و آزمایشات موشکی بیان داشت: لازم است قابلیت های کشور در حوزه موشکی آنچنان بالا باشد که حرف نخست را در سطح منطقه و بین المللی داشته باشیم.

وی افزود: موشک‌ های ایرانی برابر تهدیداتی که نسبت به ایران صورت می گیرد ساخته می شود و هیچ کشوری حق ندارد نسبت به آن اظهار نظر کرده و یا قصد جلوگیری از ادامه روند تحقیقات را داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ایران هیچ گاه به دنبال بمب هسته ای نبوده و نیست از این رو هیچ گاه موشکی را که قابلیت حمل کلاهک هسته ای داشته باشد، طراحی نمی کند.

به گزارش خانه ملت، معاون ستاد کل نیروهای مسلح پیش از ظهر امروز خبر از تست یک موشک بالستیک با برد ۲ هزار کیلومتر و خطای 8 متر در دو هفته گذشته داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بمب هسته ای، تکنولوژی موشکی، تیم مذاکره کننده هسته ای، حقوق هسته ای، سلاح هسته ای، قدرت موشکی، قدرت نظامی ایران، قضیه هسته ای ایران، موشک، نیروهای مسلح، نیروهای مسلح ایران، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی