خبر

مسیر شما: اخبار تعریف شرایط بازنشستگی خاص برای اعضای صندوق بیمه روستاییان و عشایر
تعریف شرایط بازنشستگی خاص برای اعضای صندوق بیمه روستاییان و عشایر

نمایندگان مجلس وزارت کار را موظف کردند اعضای صندوق بیمه تأمین اجتماعی روستاییان و عشایر را که بالای ۶۰سال سن دارند، بازنشسته کند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی مجدد موادی از لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور که برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک ارجاع شده بود، با الحاق یک ماده به ماده الحاقی 44 این لایحه با 147رأی موافق، 24 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این ماده الحاق شده به ماده الحاقی 44 آمده است: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است از طریق صندوق بیمه تأمین اجتماعی روستاییان و عشایر کلیه افراد 60 سال به بالا که 10 سال سابقه بیمه یا کمتر دارند را بازنشسته نماید. افراد کمتر از 10 سال می توانند کسری تا 10 سال را به صورت یکجا به نرخ روز بپردازند.

همچنین حسن کامران به عنوان پیشنهاد دهنده این ماده الحاقی گفت: این ماده در جریان بررسی لایحه بودجه پیشنهاد شد اما به دلیل نداشتن ماهیت بودجه ای مورد تأیید شورای نگهبان قرار نگرفت؛ از این رو در جریان بررسی احکام برنامه های توسعه ای کشور پیشنهاد شد.

نظر شما
مشخصات خبر