محمدی:

چراغ سبز به واردات بی رویه توان حرکت اقتصاد مقاومتی را فلج کرده است

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، با انتقاد از حجم بالای واردات و قاچاق کالا به کشور، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی با حمایت از کالای خارجی ممکن نخواهد شد.

خانه ملت؛ داوود محمدی با تأکید بر ضرورت بستن مبادی ورودی کشور برای حمایت از تولید داخل، گفت: واردات عمده و بیش از نیاز داخل و همچنین وجود کالاهای قاچاق در کشور با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از مهم ترین فرازهای اقتصاد مقاومتی حمایت ویژه از تولید ملی، افزود: برای حمایت از تولیدات داخلی باید از ورود کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود ممانعت کرده و یا تعرفه های بالا برای آن ها وضع کنیم.

وظیفه مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی سنگین است

وی با تأکید بر اینکه سنگین خواندن وظیفه مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: مردم باید کمک به اقتصاد کشور خود را مجاب به استفاده از کالای ایرانی کنند تا به این ترتیب اقتصاد ما نیز همچون کشور هندوستان با تحریم کالای خارجی فرصت نفس کشیدن پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مردم ما باید به سمت استفاده از کالای ایرانی حرکت کنند، گفت: اگر مشتاق کاهش آمار بیکاری و بهبود وضعیت اقتصادی کشور هستیم باید تن به استفاده از کالای تولید داخل بدهیم تا به این ترتیب کارگران بیکار نشده و چرخه اقتصادی ادامه فعالیت بدهد.

وی با تأکید بر اینکه وظیفه تولید کننده تولید کالای باکیفیت است، افزود: در صورتی که کیفیت کالای ایرانی توان رقابت با کالاهای خارجی را داشته باشد مردم به طور حتم به استفاده از آن اقبال نشان خواهند داد.

تولید باکیفیت زمینه ارزآوری برای کشور را فراهم می کند

محمدی ادامه داد: در صورتی که کالای تولیدی در کشور با کیفیت باشد می توان به آینده صادراتی آن و ارز آوری برای کشور از قبل آن امید بست.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با تأکید بر ضرورت تنزل قیمت تمام شده محصول در کشور، گفت: نوسازی ماشین آلات و تجهیزات تولیدی و همچنین به کارگیری سیستم های نوین از مواردی است که کاهش هزینه تولید و در نتیجه رشد رقابت پذیری کالای تولیدی را در بر خواهد داشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل، اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخل، تولید داخلی، تولید ملی، حمایت از تولید ملی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، فراکسیون حمایت از تولید ملی، کمیسیون اصل نودم، کمیسیون تولید ملی، کمیسیون حمایت از تولید ملی