خبر

مسیر شما: اخبار توجه به مناطق آزاد سرعت کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی را دو چندان می کند
توجه به مناطق آزاد سرعت کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی را دو چندان می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، توجه به مزیت های نسبی مناطق آزاد در کشور را راهکاری برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور خواند و گفت: توجه به مناطق آزاد سرعت کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی را دو چندان خواهد کرد.

خانه ملت؛ امید کریمیان با تأکید بر اینکه توجه به مزیت های نسبی مناطق آزاد در کشور بهبود وضعیت اقتصادی را در پی دارد، گفت: در شرایط کنونی کشور دولت باید به فکر ایجاد درآمدهای کلان برای اقتصاد به گل نشسته باشد که یکی از آنها توجه به مناطق آزاد است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بسیاری مناطق مرزی کشور، افزود: یکی از اولویت‌ها در بحث تبدیل شدن به منطقه آزاد، مرزی بودن است که این مهم می تواند ارزهای خارجی را برای رشد و توسعه کشورما به ارمغان بیاورد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری آمار بالای بیکاری و سخت شدن شرایط زندگی مردم در سال های اخیر، تصریح کرد: ایجاد مناطق آزاد و همچنین بر پا کردن بازارچه های مرزی می تواند علاوه بر کاهش آمار بیکاری رشد مبادلات اقتصادی در نتیجه بهبود شاخص های پولی و مالی کشور را رقم بزند.

وی با اشاره به نام گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: در سال جاری باید از پوسته شعار بدون عمل خارج شده و بتوانیم کشور را در مسیر توسعه هدایت کنیم که یکی از این مسیرها به مناطق آزاد و مزیت های نسبی آن ختم می شود.

کریمیان ادامه داد: مهمترین اهداف ایجاد مناطق آزاد توسعه صادرات و کمک به کشور برای ورود به بازارهای جهانی و آشنایی با تجارت خارجی است که این موضوع باید به جد از سوی مسئولان دنبال شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: در حال حاضر کشور ما به لحاظ موقعیت خوبی که از لحاظ جغرافیایی برخوردار است باید بتواند با کشورهای خارجی مراودات خود را افزایش داده تا به این ترتیب رشد اقتصادی را برای کشور رقم بزند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به اینکه کشور ما از ثبات سیاسی خوبی برخوردار است بسیاری از کشورها خواهان ورود خود سرمایه به مناطق آزاد اقتصادی کشور ما هستند از این رو باید از این فرصت به نحوا احسن استفاده کنیم./

نظر شما