قربانی:

گام بلند مجلس آینده برای رفع مشکلات بیماران صعب العلاج

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیری وضعیت بیماران صعب العلاج را گام جدی مجلس آینده خواند وگفت: مجلس آمادگی دارد تا لوایحی که رافع مشکلات این گروه از بیماران باشد را با اولویت رسیدگی کند.

 خانه ملت؛ محمدحسین قربانی با بیان اینکه حمایت جدی از بیماران صعب العلاج از اولویت های مجلس دهم خواهد بود، افزود: یکی از اقدامات مثبتی که در طرح تحول سلامت ایجاد شد توجه به حوزه های مختلف درمان بود که به تبع آن ممکن است ضعف هایی هم وجود داشته باشد که یکی از موارد آن کم توجهی به وضعیت بیماران صعب العلاج است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عدم پوشش بیمه ای در برخی حوزه های درمان از جمله بیماری های صعب العلاج نیازمند توجه جدی است که متاسفانه در این موراد ضعف عملکرد دیده می شود.

وی با بیان اینکه بدون شک درمجلس دهم با جدیت بیشتری به این موضوع ورود پیدا خواهیم کرد، تصریح کرد: تاکنون طرحی در حمایت از بیماران صعب العلاج مطرح نشده؛ البته چنانچه وزارتخانه‌های بهداشت و کار برای حمایت از این بیماران خلاء قانونی احساس می کنند می توانند لایحه ای به مجلس ارایه کنند زیرا کمیسیون بهداشت این آمادگی را دارد تا موارد حمایتی از بیماران صعب العلاج را به زودی در دستور کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: عمده مشکلات بیماران خاص هزینه های بالای درمان و تحت پوشش قرار گرفتن داروهای این بیماران است که متأسفانه این افراد را با چالش جدی مواجه ساخته است زیرا در برخی موارد بیماران صعب العلاج را با مشکلات جدی مواجه می کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بستری شدن این بیماران در بیمارستان ها نیز به معضل جدی تبدیل شده درحالی که این قشر جامعه، از حاکمیت انتظار دارند تا هزینه های درمان‌شان کاهش یابد موضوعی که بدون شک درمجلس آینده پیگیری می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماران صعب العلاج، بیمارستان، بیمارستان ها، حوزه درمان، کمیسیون بهداشت