حسینی مطرح کرد:

ریاض به دنبال نابودی جهان اسلام

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اشاره به سخنان دبیرکل حزب الله با بیان این که عربستان به عنوان کشوری که فاقد قانون اساسی است گفت: ادعای حقوق بشری سعودی ها درباره سوریه طنز خاورمیانه است

خانه ملت؛ سیدباقرحسینی گفت: سعودی ها جنگ سوریه را با ترویج تروریسم شعله ور کردند اما به هیچ کدام از نیّات شوم ریاض علیه دمشق دست نیافته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیرخارجه عربستان در جریان مذاکرات صلح سوریه به عنوان یک عنصر نامطلوب برای دمشق تصمیم گیری می کند در حالی که خود از بانیان کشتار مردم سوریه محسوب می شود.

وی در ادامه با بیان این که سخنان سیدحسن نصرالله در رابطه با ارعاب مردم عربستان توسط حکومت سعودی باید مورد توجه قرار گیرد ، گفت: عربستان ابتدایی ترین ارکان دموکراسی را ندارد و مردم هیچ حقی در مورد حکومت ندارند.

این نماینده مجلس نهم گفت: نوع تعامل ایالات متحده با عربستان از نمونه های دوگانگی سیاست ها و پارادوکس برخوردهای واشنگتن است. آمریکا تاکنون از موضع گیری درباره اجرای رسمی قوانین داعش در عربستان سکوت کرده است که این خود یک رسوایی محسوب می شود.

وی گفت: دیکتاتورهای عرب به ویژه عربستان سعودی برای ایجاد حاشیه امن و جبران کمبودهای خود با ریاض بر علیه مقاومت متحد شده اند. آنچه که در سوریه می گذرد در واقع جنگ مقاومت با مزدوران صهونیستی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: رژیم اشغالگر قدس از قدرت جبهه مقاومت به شدت هراس دارد ، بنابراین آنها اسلام حقیقی را که سیطره اشغالگران بر قدس شریف را بر نمی تابند هدف قرار داده اند.

وی در ادامه گفت: تروریست های تکفیری که توسط عربستان ایجاد شده اند تنها و تنها مسلمانان را هدف قرار می دهند ، آنها تاکنون حتی یک گلوله هم به سمت نیروهای رژیم صهیونیستی شلیک نکرده اند. این دو موضوع در کنار یکدیگر نشان می دهد که هدف از جنگ سوریه و ایجاد گروه های تروریستی نظیر داعش همگی تامین امنیت تل آویو است.
سید حسن نصرالله

گفتنی است که دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود به مناسبت شهادت مصطفی بدرالدین توسط عناصر تکفیری با اشاره به نفاق و ریای سران عربستان در سوریه، گفت: گناه سوریه آن است که مقاومت فلسطین و لبنان را حمایت می‌کند و عربستان، زشت‌ترین نوع نفاق و ریا را در سوریه به نمایش گذاشته است. آیا در عربستان، کسی جرأت دارد دهانش را باز کند؟! آیا عربستان که در سوریه از قانون اساسی و انتخابات و تعدد احزاب دم می زند، در تاریخ خود حتی یک انتخابات و یک حزب به خود دیده است؟

به گفته سیدحسن نصرالله، گروه‌های تروریستی اعم از داعش و النصره و غیره همه دارای یک ماهیت واحد هستند و برای از بین بردن همه مذاهب اسلامی تلاش می کنند. داعش، النصره و دیگر گروه‌های تروریستی همگی برای از بین بردن جوامع اسلامی حتی در کشورهای سنی‌ها مانند مصر، لیبی و نیجریه آماده هستند و داعش مسئول تحقق اهداف آمریکا و رژیم اسرائیل در منطقه و جهان است، اما شیران مجاهد در سوریه هیچ گاه به تروریست‌ها اجازه نخواهند داد تا در این خاک پاک حضور یابند.

وی گفت: همه داده‌های میدانی از چند سال قبل تاکنون دخالت عربستان در سوریه را ثابت می‌کند. این عربستان است که هیأت ریاض را در ژنو مدیریت می کند. عربستان که قانون اساسی جدیدی در سوریه می خواهد، آیا خود قانون اساسی غیر از حکومت پادشاه و دربار حاکم دارد؟ عربستان انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام در سوریه می خواهد؛ آیا عربستان اصلا انتخابات دارد؟ عربستان خواهان نظام چندحزبی و چرخش قدرت در سوریه است؛ آیا این کشور خود چندحزبی است یا چرخش قدرت در آن صورت می گیرد؟

دبیرکل حزب‌الله افزود: همه داده ها نشان می‌دهد که سوریه به این دلیل هدف قرار گرفته شد که کشوری مستقل و خارج از سلطه آمریکا است. اگر همین امروز بشار اسد اعلام کند که در خدمت آمریکا و نقشه های اسرائیل در منطقه است، جنگ پایان می پذیرد.

برچسب ها

آل سعود، اخبار برگزیده، اسلام، انقلاب های خاورمیانه، بحران سوریه، تحولات خاورمیانه، حزب الله، حل بحران سوریه، خاورمیانه، داعش، دبیرکل انصارحزب الله، رژیم صهیونیستی، سوریه، صهیونیست ها، صهیونیسم، عربستان، لابی صهیونیسم