جباری:

واردات بی رویه آفت تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه هنوز واردات واگن های مستعمل و از رده خارج تایید نشده است، گفت: واردات چنین واگن هایی آفت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

خانه ملت؛ احمد جباری با یادآوری انتشار برخی اخبار مبنی بر واردات واگن های دست دوم از کشورهای اروپایی،گفت: این موضوع هنوز تایید نشده در صورت تایید آن،دولت باید پاسخگوی چنین اقدامی باشد.

نماینده مردم بستک، بندرلنگه و پارسیان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در فرمایشات مقام معظم رهبری بر ضرورت توجه به تولید ملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید شده است، افزود: واردات واگن از کشورهای بیگانه مثال بارز نقض اقتصاد مقاومتی است.

واردات بدون توجه به تولید داخل آفت تحقق اقتصاد مقاومتی

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه بسیاری از شرکت های واگن سازی در کشور ما در نتیجه بی توجهی ها در آستانه تعطیلی و ورشکستگی هستند، تصریح کرد:درحالی که بسیاری از شرکت های تولیدی داخل کشور ما در حال زیان دهی هستند به صلاح نیست که دولت اقدام به واردات آن هم از نوع دست دوم کند.

وی با بیان اینکه درصورت نیاز به واگن و نداشتن خط تولید در داخل باید واردات آن با رعایت اصولی همراه باشد،افزود: در صورتی که کشور ما نیاز به واگن داشته باشد،باید این نیاز با خرید شرکت های معتبر خارجی صورت بگیرد.

جباری ادامه داد:دولت باید بداند که خرید واگن های دست دوم و مستعمل هزینه های جاری کشور را با تعمیر این نوع واگن ها بیشتر می کند.

ضرورت تعامل بیشتر دولت و مجلس برای مقاوم سازی اقتصاد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه دولت و مجلس درخصوص تحقق اقتصاد مقاومتی باید جدیتی بیشتر به خرج دهند، گفت: واردات بی رویه و بدون توجه به تولید داخل آفت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران در مجلس آتی باید بیش از پیش به موضوعات مرتبط با حوزه راه وشهرسازی ورود کند تا به این ترتیب وضعیت کشور بهبود یابد./

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل، اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخل، تولید داخلی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، کمیسیون عمران، کمیسیون عمران مجلس