گزارش عملکردکمیسیون اصل۹۰ مجلس نهم:

بررسی ۱۳ هزار پرونده در کمیسیون اصل 90 مجلس نهم

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس نهم گزارش عملکرد ۴ ساله این کمیسیون را تشریح کرد.

خانه ملت؛ مصطفی افضلی فرد در تشریح گزارش عملکرد کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس در دوره نهم، گفت: این کمیسیون در آغاز مجلس نهم، حدود 686 پرونده محرمانه و 627 پرونده عادی را از دوره قبل تحویل گرفت و در مدت یک سال تمام این پرونده ها را بررسی و تعیین تکلیف کرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در دوره نهم، کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، 15 کارگروه از جمله کارگروه کارآمدسازی مجلس، کارگروه بررسی طرز کار قوه قضائیه و کارگروه مبارزه با فساد اداری را تشکیل داد، از طرف دیگر در این دوره 5 کمیته دائمی از جمله کمیته های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی، قضایی، مجلس و امور ویژه و ارتقای سلامت اداری شکل گرفت.

وی با اعلام اینکه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس در دوره نهم، حدود 13 هزار و 452 فقره پرونده را مورد رسیدگی قرار داد، افزود: برای بررسی این شکایات حدود 11 هزار و 84 مکاتبه با دستگاه ها و سازمان های مربوطه صورت گرفت و حدود 12 هزار و 977 فقره جوابیه به ثبت رسیده است.

افضلی فرد ادامه داد: از طرف دیگر در کل در مدت چهار سال، این کمیسیون حدود 51 هزار و 792 فقره نامه به کمیسیون اصل نود وارد و یا از کمیسیون خارج شده است، همچنین برای تعیین راه کارهای مناسب و تعیین تکلیف برخی پرونده های مهم، حدود 138 جلسه رسمی با مسئولان سازمان و وزرای دولت برگزار شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: همچنین در دوره نهم مجلس، حدود 79 فقره شکایت از طرز کار مجلس به کمیسیون اصل نود ارسال شد، که از این میان حدود 52 فقره آن رسیدگی و مختومه شد و حدود 18 فقره نیز در حال بررسی است، از طرف دیگر 6 گزارش این کمیسیون در صحن علنی مجلس قرائت شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، ادامه داد: در شرایط کنونی برخی پرونده های مهم از جمله پرونده های زمین خواری، تخلفات بانکی، عملکرد سازمان حج و زیارت، عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر در این کمیسیون باقی مانده که در دوره دهم رسیدگی می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، مجلس نهم، مسکن مهر، نمایندگان کمیسیون اصل نود در کمیسیون تلفیق، کمیسیون اصل نود، کمیسیون اصل نودم، کمیسیون اصل نودم قانون اساسی