زارع مطرح کرد:

تفاهنامه چابهار فرصتی برای توسعه اقتصاد منطقه

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه بندر چابهار به پیشرفت اقتصادی منتهی می شود، گفت: توسعه مدیریت شده بندر چابهار در فضای پسابرجام به تحول مثبت در بازارهای اقتصادی منطقه منتهی خواهد داشت.

خانه ملت؛ رحیم زارع در خصوص توافقنامه چابهار گفت: در صورت اجرایی شدن توافقنامه چابهار زمینه تحول در اقتصاد منطقه فراهم می شود.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منطقه چابهار به‌ لحاظ موقعیت خاص خود، در منطقه ترانزیتی است بنابراین تکمیل محور ریلی چابهار- زاهدان- سرخس، زمینه اتصال کشورهای هندوستان، افغانستان، جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آسیای میانه و حتی بخشی از اروپا را فراهم می کند.

تسهیل ترانزیت کالا بین جمهوری اسلامی ایران، هند و افغانستان با اجرای توافقنامه چابهار

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: ترانزیت کالا بین جمهوری اسلامی ایران، هند و افغانستان با اجرای توافقنامه چابهار تسهیل می شود.

زارع با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت های اقتصادی حاصل از پسابرجام گفت: البته مسئولان باید پیگر اجرای تفاهنامه چابهار باشند و در زمینه جذب سرمایه گذاری اقدامات اساسی انجام دهند.

وی با بیان اینکه توسعه بندر چابهار به پیشرفت اقتصادی منتهی می شود، گفت: توسعه مدیریت شده بندر چابهار در فضای پسابرجام به تحول مثبت در بازارهای اقتصادی منطقه منتهی خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ظرفیت های اقتصادی و فنی کشور هندوستان می توان در توسعه صنعت نفت کشور نیز استفاده کرد البته باید تفاهنامه روی کاغذ نماند و نظارت های مؤثر در این رابطه اعمال شود./

برچسب ها

اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بندر چابهار، نشست تهیه بسته تحول اقتصادی، چابهار