سوری مطرح کرد:

تغییر معادلات جنگ سوریه با بازگشت جنگنده های روسیه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در شرایط کنونی روسیه به رویکرد اشتباه خود نسبت به آمریکا پی برده و به دنبال حضور دوباره و قدرتمند در عرصه بحران سوریه است، از این رو قطعاً این حضور بار دیگر می تواند در کاهش قدرت تروریست ها تأثیرگذار باشد.

 خانه ملت؛ حجت الله سوری از سرگیری حملات هوایی روسیه علیه تروریست ها در کشور سوریه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه دولت روسیه در بحث آتش بس در سوریه، فریب اقدامات و برنامه های آمریکا را خورد و این مسئله موجب شد که ایالات متحده و همپیمانان منطقه اش از این فرصت برای تجهیز دوباره گروه های تروریستی در سوریه استفاده کنند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در سه دهه گذشته آمریکا اقدامات بسیاری را بر علیه آمریکا صورت داده و خود مسکو زخم خورده اقدامات خصمانه آمریکا است، اما این مسئله درس عبرتی برای مقامات مسکو جهت اعتماد به ایالات متحده نشد و امروز شاهد هستیم در خلال توافقات صورت گرفته برای آتش بس، تروریست ها در سوریه، قدرت بسیار گرفته اند.

وی افزود: در شرایط کنونی روسیه به رویکرد اشتباه خود نسبت به آمریکا پی برده و به دنبال حضور دوباره و قدرتمند در عرصه بحران سوریه است، از این رو قطعاً این حضور بار دیگر می تواند در کاهش قدرت تروریست ها تأثیرگذار باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: حضور نیروی هوایی روسیه در عرصه جنگ سوریه قطعاً می تواند معادلات جنگ با تروریست ها را تغییر دهد و قطعا با این اقدام شرایط بیش از گذشته به نفع دولت قانونی سوریه تغییر خواهد کرد.

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که حتی در صورت پذیرفته نشدن پیشنهاد اقدام مشترک با ائتلاف تحت رهبری آمریکا، مسکو از روز چهارشنبه به صورت کاملا یکجانبه وارد عمل شده و حملات هوایی علیه تروریست‌ها را از سر خواهد گرفت./

برچسب ها

آتش بس، اخبار برگزیده، بحران سوریه، تروریست های تکفیری، تروریستها، تروریسم، حرکت های تروریستی، حل بحران سوریه، سوریه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی