لاهوتی تأکید کرد:

پیگیری اولویت دار بسته زیست محیطی آلودگی هوا و ریزگردها در مجلس دهم

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تأکید بر پویایی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس نهم، از پیگیری اولویت دار بسته زیست محیطی آلودگی هوا و ریزگردها در فراکسیون محیط زیست مجلس دهم خبر داد.

 خانه‌ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی در توضیح عملکرد فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس نهم، گفت: با توجه به اینکه در حوزه محیط زیست کمتر با خلأهای قانونی روبرو هستیم بنابراین این فراکسیون در مدت چهارساله مجلس نهم بیشتر به کارهای مراقبتی و نظارتی پرداخت.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در خصوص تأمین و تخصیص بودجه سازمان و دستگاه های مرتبط با محیط زیست فراکسیون تلاش‌های بسیاری کرد، همچنین نسبت به هزینه‌کرد بودجه سعی بر تقویت نظارت داشت.

صعود شاخص‌های بین‌المللی محیط‌زیست با حمایت‌های مجلس نهم

وی افزود: پیش از مجلس نهم، کشور ما طبق شاخص‌های بین المللی محیط‌زیست 72 پله سقوط کرده بود اما با حمایت‌های مجلس نهم و عملکرد مناسب سازمان حفاظت محیط زیست شاخص‌ها ترمیم و حدود 10 تا 20 پله صعود داشته‌ایم.

لاهوتی با یادآوری جلسات فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار در خصوص جنگل‌خواری و صیانت از درختان، گفت: تخریب ها در برهه‌ای از زمان شدت گرفت اما با پیگیری‌ها و تذکرات بسیار در این خصوص این معضل بسیار کاهش پیدا کرده است.

ایجاد حساسیت نسبت به حیات وحش برای نخستین بار در مجلس نهم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صیانت از حیات وحش را یکی دیگر از دغدغه‌های فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس نهم دانست و گفت: دوره نهم مجلس، نخستین دوره‌‌ای بود که نسبت به حیات وحش حساسیت بسیاری بین دستگاه‌ها و مسئولان ایجاد شد، بر همین اساس انقراض گونه‌های نایاب حیات وحش کاهش یافت.

فراکسیون محیط‌زیست پویا‌ترین فراکسیون در دوره نهم مجلس

وی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس نهم را پویا و زنده قلمداد کرد و یادآور شد: در مجلس دهم نیز پروژه و پرونده‌های نیمه تمام در خصوص ریزگردها، آلودگی هوا و معاینه فنی را دنبال خواهیم کرد.

پیگیری پرونده آلودگی هوا و ریزگردها در مجلس دهم

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس نهم یادآور شد: در مجلس دهم نیز در این فراکسیون حضور خواهم داشت و با جدیت بیشتری به فعالیت خواهیم پرداخت، در آغاز تشکیل فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار نیز بسته زیست محیطی آلودگی هوا و ریزگردها را دنبال خواهیم کرد./

برچسب ها

آثار زیست محیطی، آلودگی، آلودگی هوا، اخبار برگزیده، افزایش آلودگی، بهره برداری مفرط از جنگل ها، توسعه پایدار، توسعه پایدار و تحرک اقتصادی، جنگل ها، ریزگرد، ریزگردها، زیست محیطی، سازمان جنگل ها، سازمان جنگل ها و مراتع، سازمان محیط زیست، قطع درختان، لایحه آلودگی هوا، محیط زیست، کاهش آلودگی هوا