امیرآبادی فراهانی تأکید کرد:

تبدیل سیاست خام فروشی نفت به تولید فرآورده های نفتی

عضو هیأت رئیسه موقت مجلس دهم با تأکید بر ضرورت عدم خام فروشی نفت گفت: لازم است تولید فرآورده های نفتی در دستورکار قرار گیرد و از اتکا به اقتصاد نفتی دور شویم.

 خانه ملت؛ احمد امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه با وحدت و همدلی مسئولان می توان خواسته های عموم مردم را برطرف کرد، گفت: مشکلات اقتصادی امروز گریبانگیر مردم شده و بحث معیشتی و اشتغال از دغدغه های آنها به شمار می رود.

منتخب مردم قم درمجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه امروز به صورت میانگین کمتر از یک نفر فارغ‌التحصیل بیکار در هر خانواده وجود دارد، تأکید کرد: وجود تحصیل‌کرده های بیکار در خانواده ها توجیهی ندارد و مسئولان باید به سرعت برای این وضعیت چاره اندیشی کنند.

رشد اقتصاد و رونق تولید در گرو بهبود گردش نقدینگی در صنایع و تولیدات

وی افزود: ازسوی دیگر مسائل اجتماعی و فرهنگی زیادی نظیر طلاق، اعتیاد، عدم رغبت جوانان به ازدواج وجود دارد که لازم است نسبت به آنها آسیب شناسی صورت گرفته و بر مبنای آن برنامه ریزی صحیحی به خصوص در زمان بررسی برنامه پنجساله ششم توسعه کشور صورت گیرد.

عضو هیأت رئیسه موقت مجلس دهم شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین توجه به منابع زمینی، دور شدن از خام فروشی نفت و روی‌آوری به تولید فرآورده‌های نفتی در داخل باید مدنظر باشد و بدانیم برای رشد اقتصاد و رونق تولید باید کمبود گردش نقدینگی در صنایع و تولیدات را بهبود بخشیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال زایی، اشتغالزایی، اقتصاد نفتی، تغییرات و نوسانات رشد اقتصادی، تولید نفت خام، تولید نفت و مایعات نفتی جهان، خام فروشی، درآمد نفتی، رشد اقتصادی، شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام، صادرات نفت خام، طلاق، فارغ التحصیل جویای کار، فرآوری مواد خام، فراورده های نفتی، نرخ رشد اقتصادی، نرخ طلاق، نفت خام، چگونگی شناسایی تنگناهای رشد اقتصادی