حسن بیگی:

بزم چینی ها در بازار خودروی ایران تمام می شود

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بی کیفیت ترین خودروها از جمله خودروهای چینی در سایه بی نظارتی وارد کشور می شود، گفت:مجوز واردات خودرو تنها باید به نمایندگی های رسمی که امکانات تعمیر و نگهداری این خودروها را داشته باشند، داده شود.

خانه ملت؛ ابوالفضل حسن بیگی با انتقاد از واردات خودروهای خارجی به کشور گفت:بی کیفیت ترین خودروها از جمله خودروهای چینی در سایه بی نظارتی وارد کشور می شود، که متأسفانه عزمی برای کاهش واردات آن وجود ندارد.

نماینده مردم دامغان با بیان اینکه ادغام سه وزارتخانه در یک وزارتخانه اشتباهی استراتژیک بود، افزود: با ادغام سه وزارتخانه در یکدیگر وزیر و معاونان وزیر نمی توانند بر تمامی بخش ها نظارت دقیق داشته و مجبور به تفویض اختیار هستند و به همین ترتیب در پشت پرده عناصر گوناگون به شکل مافیا اقدام به واردات خودرو می کنند.

واردات خودرو از هر نوع و از هر کشوری ضربه به اقتصاد کشور است

حسن بیگی با بیان اینکه واردات خودرو از هر نوع و از هر کشوری ضربه به اقتصاد کشور است، ادامه داد: در سال اقتصاد مقاومتی به جای اینکه به فکر توسعه صنعت خودرو داخلی و افزایش کیفیت و کمیت آن باشیم، به دنبال وادرات آن هستیم.

وی با اشاره به حرکت های سازماندهی شده و مافیایی برخی دلالان در خارج از کشور اظهار کرد: مجلس باید با استفاده از بازوی نظارتی خود واردات خودرو را کنترل کند و وزارت صنعت نیز با اعمال تعرفه های میزان واردات را کاهش دهد.

ضرورت اعطای مجوز واردات خودروها به نمایندگی‌های رسمی دارای امکانات تعمیر و نگهداری

حسن بیگی با تاکید بر ضرورت ساماندهی واردات خودرو افزود: مجوز واردات خودرو تنها باید به نمایندگی‌های رسمی که امکانات تعمیر و نگهداری این خودروها را داشته باشند، داده شود، که این کار واردات بی‌رویه خودرو را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه با توجه به لزوم حمایت از صنایع داخلی سازمان توسعه تجارت، گمرک و دیگر نهادها باید این اصل را سر لوحه کار خود قرار دهند، ادامه داد: حمایت از تولیدات داخلی نباید به قیمت ارائه تولیدات بی‌کیفیت باشد و تولیدات داخلی ما هم حتماً باید با افزایش کیفیت روبه‌رو شوند، که متاسفانه در حال حاضر کیفیت پایین بسیاری از خودروهای داخلی باعث شده که مصرف کنندگان ما تمایل زیادی به خرید خودروهای تولید داخل نداشته باشند و به سمت خودروهای خارجی گرایش پیدا کنند.

تنوع اتومبیل تولید داخل در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان، بسیار پایین است

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به انحصاری بودن بازار خودروی داخلی تصریح کرد: تنوع اتومبیل تولید داخل در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان، بسیار پایین بوده و مشتریان، با توجه به توان مالی خود، چندان قابلیت انتخاب محصولات مختلف را ندارند، این امر بیشتر به دلیل انحصاری شدن تولید خودرو در کشور بوجود آمده‌است، لذا دولت باید با فعال سازی بخش خصوصی به تنوع محصولات و رقابت در بازار کمک کند./

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت خودرو کشور، اجرای استراتژی صنعت خودروسازی، اخبار برگزیده، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، اصلاح تعرفه ها، افزایش تولید داخل، بازار خودرو، بازارخودرو، تعرفه ها، تعرفه های گمرکی، تعرفه واردات خودرو، تولید داخلی، خودروهای تولید داخل، مافیا