رضایی کوچی:

طرف حساب تسهیلات مسکن با بازپرداخت بالا اقشار مرفه هستند

نماینده مردم جهرم در مجلس، با بیان اینکه دغدغه مردم در درباره بازار مسکن نبود تسهیلات نبوده بلکه بازپرداخت بالای آن است، گفت: نرخ سودهای بالای بانکی رغبت برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن را کاهش داده است.

خانه ملت؛ محمدرضا رضایی کوچی با بیان اینکه ارائه تسهیلات مسکن به متقاضیان بدون وقفه در حال انجام است، گفت: متأسفانه سود بالای این تسهیلات عاملی برای کم شدن انگیزه مردم در جهت دریافت وام مسکن است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه در حال حاضر سود تسهیلات مسکن بالای 20 درصد است، افزود: نرخ بالای سودهای بانکی در بازار مسکن نه تنها باعث رونق نخواهد شد بلکه آشفتگی این بازار را نیز دو چندان خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نرخ سودهای بالای بانکی رغبت برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن را کاهش داده است، تصریح کرد: مردم ترجیح می دهند خود را درگیر کارهای ریسک پذیر نکرده و با سپرده گذاری نزد بانک ها سود های کلان به جیب بزنند.

رضایی کوچی با تأکید بر اینکه کمک به بازار مسکن نیازمند ارائه تسهیلات ارزان قیمت به حوزه ساخت و ساز است، گفت: تسهیلات حوزه مسکن باید با بهره ای در حدود 10 الی 12 درصد صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تزریق 3 هزار میلیارد تومانی به حوزه مسکن از صندوق پس انداز مسکن یکم، افزود: باید بدانیم اگر این نوع منابع مالی هم به بازار مسکن تزریق شود علاج آشفتگی این بازار نخواهد بود.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، بیان اینکه حرکت جدی دولت در بحث مسکن باید همسو با توان مالی مردم باشد، گفت: بازپرداخت بیش از 2 میلیون تومانی تسهیلات مسکن با هیچ منطقی سازگار نیست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، تامین مالی و ساخت و ساز، تسهیلات مسکن، خروج بازار مسکن از رکود، ساخت و ساز، سود بانکی، نرخ سود بانکی، نرخ های سود بانکی، کاهش نرخ سود بانکی