دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:

اقدام وحشیانه رژیم بحرین در لغو تابعیت آیت الله عیسی قاسم مشابه یاوه گویی های شاه سابق ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز از رفتار و مشی سیاسی رژیم بحرین انتقاد کرد.

خانه ملت؛ دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 1 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور گفت: میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) سیدجوانان اهل بهشت را به نمایندگان محترم و ملت عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امام صادق(ع) در بیان حالات معنوی امام مجتبی(ع) فرمودند ایشان عابدترین فرد زمان خود بود و وقتی به یاد مرگ و یا قبر می افتادند می گریستند و زمانی که به یاد گذشتن از پل صراط می افتادند ناله ای می کردند و از هوش می رفتند و وقتی به نماز می ایستادند بدنشان در مقابل پروردگار می لرزید.

وی تأکید کرد: این امام همام که به دلیل شرایط خاص امت اسلامی و برای سعادت و آینده مسلمانان به توافق با معاویه دست زد در دعای خود اینگونه شرایط را توصیف می کند می فرمایند خدایا تو می دانی که من از تلاش خود فروگذار نکردم تا هنگامی که برش تیغم از میان رفت و تنها شدم در آن وقت از گذشتگان خودم پیروی کردم و صبر نمودم تا جلوی این دشمن سرکش و ریختن خون شیعیان را بگیرم تا اینکه حفظ کردم آنچه را که اولیای من حفظ کردند خشم خود را فرو بردم و به خواسته آنها تن در دادم.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: به راهی رفتم که می خواستند و هیچ نگفتم تا یاری تو فرا برسد که تو تنها یاور حق و بهترین پشتیبان آن هستی گرچه این یاری تأخیر افتد و نابود شدن دشمن اندکی به درازا کشد اما وقتی امام توافق با معاویه نمود با همه رفتار ناهنجار و بددهنی معاویه نسبت به ساحت مقدس امیرالمؤمنین علی(ع) امام به توافق پایبند بود و حتی امام حسین(ع) نیز پس از امام حسن(ع) تا زمان حیات معاویه پای توافق ایشان ایستاد تا بحث بیعت با یزید پیش آمد و آن موقع به قیام جاودانه امام حسین(ع) حاصل شد و آن صحنه های شجاعانه پیش آمد.

وی افزود: این سبک زندگی آسمانی ائمه اطهار که در میدان جنگ و صلح اسوه آزادگی و شجاعت بودند درسی ماندگار برای بشریت و جهان پراشوب امروز است، یکی ازحوادث تاسف آور که روز گذشته در میدان کارزار پرآشوب جریان تروریزم منطقه توجه همگان به خود جلی کرد، اقدام ناشیانه و ماجراجویانه رژیم بحرین در مورد عالم بزرگوار دینی آیت الله شیخ عیسی قاسم بود که تصور نموردند با لغو تابعیت این مرد بزرگ می توانند بحران سیاسی داخلی خود را به سوی آرامش سوق دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این اقدام را باید در زنجیره ای دررفتارهای سبکسرانه این رژیم ارزیابی دقیق کرد که از طرفی حاکمیت خود را در زیر سلطه پایگاه نظامی غربی و همچنین دخالت تانک های یک کشور عربی به ذلت کشاندند و تمامی نیروهای آزادی خواه را که به صورت مسالمت آمیز می خواستند اعتراضات دموکراتیک ظهور بدهند به زندان افکندند از جمله شیخ سلمان عالم دیگر دینی بحرین، و همچنین رجال سیاسی را سرکوب کردند و اموال مسلمانان و به وجوهات شرعی دستبرد زدند.

دکتر لاریجانی گفت: این امر و اقدامی که دیروز انجام دادند یک حلقه جدیدی از این سری اقدامات جدیدی است که بیان شد و همگی ضد انسانی و مخصوصا اقدام لغو تابعیت این عالم بزرگ دینی است؛ این اقدام رژیم بحرین یادآور یاوه گویی های شاه نگون بخت ایران است که می گفت هرکس داخل حزب رستاخیز نشود از تابعیت ایران باید خارج شود و همین درشت گویی ها سلطنت او را واژگون کرد.

وی با اشاره به اینکه سلطنت آل خلیفه نیز باید به این سابقه تاریخی به دقت بنگرد، افزود: آنها یک هزارم شاه ایران عده و عوده ندارند این اقدامات نشانه های نفس های آخر یک رژیم است که بزرگان ملت خود را به لغو تابعیت تهدید کنند مگر وابستگی یک شهروند به آب و خاک کشورش با تصمیمات نابخردانه سلاطین تغییر می کند؟ وابستگی به میهن را شما به مردم خود ندادید که بستانید؟

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکایی و انگلیسی ها هم که امروز بر مقدرات این کشور کوچک مسلط شده اند حالا در آزمون دیگری قرار گرفته اند که در مقابل دعاوی زیاد خود در زمینه حقوق بشر این رفتار بدوی را چگونه توجیه می کنند آنها و برخی از سلطنت نشینان ماجراجوی منطقه که سخن از آرامش درمنطقه سر می دهند آیا این رفتار آرامش بخش است یا آتش واری برای به هم ریختگی امنیتی منطقه است؟

وی یادآور شد: مگر مردم بحرین چه می خواهند که با داغ و درفش و لغو تابعیت با آن مواجه شدند حرف مردم بحرین یک امر روشن و ساده است که همه در انتخابات با رای مساوی شرکت کنند این توقع زیادی است که چند سال آنها را بر این ماجرا به خاک وخون کشیده اند؛ مجلس شورای اسلامی این اقدام ناشیانه آل خلیفه را محکوم می کند و به حاکمان بحرین هشدار می دهد که این اهانت به ساحت مقدس آیت الله شیخ عیسی قاسم ماجراجویی گستاخانه است و از تمام امید ها در حل مسالمت آمیز را از بین می برد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: لازم می دانم پیروزی مردم عراق بر علیه تروریست ها را در فلوجه عراق به ملت عزیز این کشور و مسئولین دولت عراق تبریک عرض کنم، فلوجه یک حادثه مهم در این سال های اخیر بود که حوادث بسیار نگران کننده تروریستی در منطقه و در عراق رخ داد بنابراین این دژی که تروریست ها در منطقه درست کرده بودند با یک اقدام سنجیده و طراحی دقیق مردم عراق و مخصوصا نیروهای مسلح عراق توانستند از دست تروریست ها در بیارند؛ این یک عمل بسیار شجاعانه و دقیق خواهد بود و امید است این مهم شروعی باشد برای بیرون راندن کامل تروریست ها از صحنه عراق.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم می دانم همچنین از تلاش های سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات که توانستند توطئه های اخیر تروریست ها را خنثی کنند تشکر کنم؛ مجلس امنیت ملت را در اولویت خود قرار داده است و پشتیبانی از اقدامات وزارت اطلاعات را در ایجاد امنیت پایدار مورد حمایت قرار داد./

برچسب ها

اخبار ویژه