خدری:

لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر به صحن علنی مجلس می آید

نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی و پیگیری های انجام شده، لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر با قید دو فوریت تا دو هفته دیگر برای رأی گیری به صحن علنی مجلس شورای اسلامی می آید.

خانه ملت؛ حجت الاسلام عبدالحمید خدری افزود: به مردم قول می دهم که تمام توان و تلاش خود را برای بدست آوردن رای قاطع این لایحه بکار بسته تا دردستور کار قرارگیرد و با مصوب شدن آن بسیاری از مشکلات استان حل خواهد شد.

دبیر کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه برای شهرستانهای حوزه انتخابیه پروژه و برنامه های خاصی را در اولویت قرار داده است، گفت: به سرانجام رساندن وضعیت بلاتکلیفی ساکنان هلیله و بندرگاه درمجاورت نیروگاه اتمی یکی از مهمترین برنامه های اولویت دار درحوزه شهرستان بوشهر است که در این زمینه در کمیسیون امنیت ملی و شورای عالی امنیت تاکید شد، تکلیف آنان درشش ماه اول سال جاری مشخص شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم درمجلس شورای اسلامی اظهارکرد: با گذشت 37 سال ازعمر باشکوه انقلاب، اهالی این منطقه دربلاتکلیفی زندگی می کنند و اگر قراراست جابجا شوند، باید انجام شود که بجد این موضوع را تاحصول نتیجه پیگیری خواهم کرد.

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایلی که ایجاب می کرد درکمیسیون انرژی مجلس ورود و مصرانه حضور پیدا کنم و در هیأت رئیسه این کمیسیون عضو شوم این بود که بتوانم مطالبه های منطقه و حقوق مردم را که با وجود داشتن منابع و ذخایرعظیم نفت، گاز و پتروشیمی که احساس می کنیم از دست رفته، بهتر پیگیری و مطالبه کنیم.

به گزارش ایرنا؛ لایحه منطقه آزاد تجاری صنعتی بوشهر پیش از این دو بار در مجلس نهم به همراه چند منطقه دیگر مطرح شد که نتوانست نظر نمایندگان مجلس را برای تصویب کسب کند.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی منطقه ویژه بوشهر، بوشهر، جزایر و مناطق آزاد، سازمان های مناطق آزاد، سازمان های مناطق آزاد کشور، شورای عالی مناطق آزاد، مناطق آزاد، مناطق آزاد تجاری، مناطق آزاد تجاری و صنعتی