هاشمی تختی نژاد تأکید کرد:

کاهش صدور پروانه های ساختمانی دلیل مبرهنی بر رکود موجود در بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به رکود بی سابقه موجود در بازار مسکن،گفت: کاهش چشمگیر آمار صدور پروانه های ساختمانی دلیل مبرهنی بر رکود موجود در این بازار است.

خانه ملت؛ حسین هاشمی تختی نژاد با انتقاد از رکود موجود در بازار مسکن، گفت: کاهش چشمگیر آمار صدور پروانه های ساختمانی دلیل مبرهنی بر رکود موجود در این بازار است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار مسکن نیازمند محرکی برای خروج از رکود فعلی است، افزود: تا زمانی که مشوق های کافی برای افزایش ساخت و ساز داده نشود تحرکی در این بازار رخ نخواهد داد.

کاهش نقدینگی فرصت ساخت و ساز را از مردم سلب کرده است

این نماینده مردم درمجلس دهم، با تأکید براینکه کاهش قدرت خرید مردم و نبود نقدینگی در دست قشر عظیمی از افراد علت رکود فعلی در بازار مسکن است، تصریح کرد:هرچند دولت برنامه های بسیاری برای ایجاد رونق در بازار مسکن داشته ،اما هیچ کدام از این بارنامه ها تاکنون نتوانسته رونقی در این بازار ایجاد کند.

وی با اشاره به تسهیلات اعطای بانک ها برای بحث مسکن، افزود: تسهیلات اعطای بانک ها با بازپرداخت بالا تنها قشر محدودی از جامعه را خانه دار کرده است.

هاشمی تختی نژاد، ادامه داد: پایین آمدن نرخ تورم شاید در بحث مسکن نیز ثمرات خوبی به همراه داشته باشد؛ اما رکود بی سابقه موجود در اقتصاد بسیاری از معادلات مسئولان را در ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور به هم ریخته است.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وضعیت فعلی اقتصاد کشور منجر به کاهش ساخت و ساز و در نتیجه محدودیت در عرضه واحدهای مسکونی و رشد قیمت ها شده است که باید برای این مهم اقداماتی صورت بگیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، تأمین نقدینگی، تامین مالی و ساخت و ساز، حوزه مسکن، خروج بازار مسکن از رکود، ساخت و ساز، عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز، قیمت مسکن، کاهش قدرت خرید خانوارها