فلاحتی با اشاره به فرا رسیدن هفته حقوق بشر آمریکایی مطرح کرد:

ایالات متحده نماد نقض حقوق بشر

نماینده مردم قائنات در مجلس، گفت: ایالات متحده خود نماد رویکرد دوگانه نسبت به مسئله حقوق بشر است، حال با وجود این مسائل مقامات این کشور، جمهوری اسلامی را به نقش حقوق بشر متهم می کنند، البته منظور آن ها حقوق بشری است که حقوق مستضعفان را پایمال کند.

خانه ملت؛ فرهاد فلاحتی با اشاره به آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی در کشور، گفت: آمریکا برای جلوگیری از نشر و شکل گیری انقلاب اسلامی اقدامات بسیاری از جمله کشتار ملت ایران با استفاده ابزاری از رژیم بعث عراق و گروهک تروریستی منافقین صورت داد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حمایت از حمله عراق به ایران، ترور ملت و مسئولان کشورمان از جمله شهادت اعضای حزب جمهوری اسلامی ایران، ترور آیت‌الله صدوقی و حمله موشکی به هواپیمای مسافربری ایرباس بخشی از اقدامات ناقض کننده حقوق بشر از سوی آمریکا است.

وی افزود: اسناد بسیاری درباره دخالت آمریکا در ایران و حمایت از کشتار ملت موجود است و جمهوری اسلامی، آمریکا را بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در دنیا می داند و قطعا باید چهره ضد حقوق بشری آنان را با افشای جنایات و ظلم بر ملت ایران در حوادث تیر ماه آشکار ساخت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، آمریکا را بزرگ ترین حامی گروه های تروریستی در منطقه خواند و گفت: به طور حتم معضل تروریسم برگرفته از سیاست های آمریکا در کشورهای مختلف از جمله عراق، سوریه، افغانستان است و آن ها از هر موضوعی برای تأمین منافع خودشان استفاده می کنند و در این را استفاده از حقوق بشر و تروریسم هیچ تفاوتی برای آن ها نمی کند.

فلاحتی ادامه داد: ایالات متحده خود نماد رویکرد دوگانه نسبت به مسئله حقوق بشر است، حال با وجود این مسائل مقامات این کشور، جمهوری اسلامی را به نقش حقوق بشر متهم می کنند، البته منظور آن ها حقوق بشری است که حقوق مستضعفان را پایمال کند.

در تقویم رسمی کشورمان از ۵ تا ۱۲ تیرماه با عنوان «هفته حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده است./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، حقوق بشر، خبرنامه حقوق بشر