نمایندگان مجلس تأکید کردند؛

هفته حقوق بشر آیینه تمام نمای جنایات آمریکا

نمایندگان مجلس دهم با اشاره به رویکرد دو گانه آمریکا نسبت به مسئله حقوق بشر، تأکید کردند که تاریخ انقلاب اسلامی پر از نقض حقوق ملت ایران از سوی آمریکا است.

خانه ملت؛ در سال 2013، وزارت خارجه آمریکا گزارشی را درباره وضعیت حقوق بشر در سطح دنیا منتشر کرده و در آن گزارش اتهامات بسیاری را علیه جمهوری اسلامی وارد کرد، پس از آن رهبر معظم انقلاب در سخنان مهمی نسبت به اقدام آمریکایی ها واکنش نشان دادند.

در این رابطه ایشان فرمودند: " من تعجّب می کنم، آمریکایى‌ها خجالت نمی کشند اسم حقوق بشر را مى‌آورند. از صد رقم حرکت خلاف حقوق بشر آنها، شاید نود رقم، هشتاد رقم آن را مردم دنیا نمی دانند؛ همان ده بیست رقمى که می دانند، یک کتاب قطور سیاه است.هر کس دیگری درباره‌ی حقوق بشر حرف بزند، آمریکایی‌ها حق ندارند درباره‌ی حقوق بشر حرف بزنند؛ چون‌ دولت آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌کننده‌ی حقوق بشر در دنیا است؛ نه فقط دیروز، بلکه همین امروز.»

پس از واکنش قاطعانه رهبر معظم انقلاب نسبت به اقدامات و اظهارات آمریکایی ها، پیشنهاد هفته حقوق بشر آمریکایی مطرح و شورای عالی انقلاب فرهنگی هر ساله از 6 تیر ماه تا 14 تیر ماه را به نام هفته حقوق بشرآمریکایی نام‌گذاری کرد.

اولین روز از هفته حقوق بشر آمریکایی مصادف است با ترور امام جمعه وقت تهران در سال 1360 که همان مقام معظم رهبری بودند، پس از این حادثه نیز اقدامات دیگری بر علیه ملت ایران با حمایت آمریکا صورت گرفت. که حمایت از حمله عراق به ایران، ترور ملت و مسئولان کشورمان از جمله شهادت اعضای حزب جمهوری اسلامی ایران، ترور آیت‌الله صدوقی و حمله موشکی به هواپیمای مسافربری ایرباس بخشی از اقدامات ناقض کننده حقوق بشر از سوی آمریکا بود.

حال نمایندگان مجلس به تشریح دلایل ایجاد هفته حقوق بشر آمریکایی و رویکرد دوگانه ایالات متحده نسبت به مسئله حقوق بشر پرداخته اند.

تاریخ انقلاب اسلامی پر از نقض حقوق ملت ایران از سوی آمریکا است/حقوق بشر، اهرم فشار یانکی‌ها به ملت های مستقل

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی در کشور، گفت: این هفته یادآور تمام اقدامات و تجاوز گری های آمریکا علیه مردم و مسئولان جمهوری اسلامی بعد از انقلاب است.
ابراهیم رضایی

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، رویکرد ایالات متحده نسبت به مسئله حقوق بشر را دوگانه خواند و افزود: متأسفانه حقوق بشر به ابزاری برای فشار آمریکا بر کشورهای مستقل تبدیل شده است، اما خود این کشور از بزرگ ترین ناقضان حقوق بشر در دنیا است.

وی ادامه داد: سرتاسر تاریخ انقلاب اسلامی پر از اقدامات نقض کننده آمریکا در حوزه حقوق ملت ایران است، به طوری کشتار و ترور مردم و مسئولان در تیر ماه سال های 60 تا 67، چهره پلید و استکباری آمریکا را به طور کامل به مردم ما شناساند.

رضایی گفت: بمب‌گذاری دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن آیت‌الله بهشتی و 72 نفر از یاران ایشان، بمباران شیمیایی سردشت، به شهادت رساندن آیت‌الله صدوقی و شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بخشی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: آمریکا در شرایط کنونی از یک طرف نسبت به نقض حقوق بشر در برخی کشورهای عربی مانند عربستان سکوت می کند و از طرف دیگر نسبت به مسائل واهی در جمهوری اسلامی موضع گیری و جنگ تبلیغاتی به راه می اندازد، که این نشان دهنده رویکرد دوگانه ایالات متحده است.

وی ادامه داد: آمریکا به هیچ وجه به مسئله حقوق بشر توجهی نداشته و این موضوع تنها یک ابزار سیاسی برای این کشور است.

آمریکا، بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در دنیا/ملت های جهان متوجه لفاظی های آمریکا در مسئله حقوق بشر شده اند

ولی‌الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی در کشور، گفت: به طور حتم ایالات متحده خود از بزرگ ترین ناقضان حقوق بشر محسوب می شود، زیرا سالیان اخیر این کشور اقدام به کشتار مردم در مناطق مختلف از جمله افغانستان، عراق و بسیاری دیگری از کشورها کرده است.
ولی الله نانواکناری

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی حقوق بشر در عراق و سوریه از سوی گروه تروریستی داعش نقض می شود، که این گروه ها تنها از سوی آمریکا به عنوان مدعی بزرگ مبارزه با تروریسم حمایت می شوند.

وی افزود: حقوق بشر تنها بهانه ای برای تشدید فشار آمریکا بر ایران است و شاهد هستیم که بعد از توافق هسته ای نیز آمریکا بهانه های دیگری را آغاز کرده اند.

نانواکناری با بیان اینکه ملت های جهان در شرایط کنونی متوجه لفاظی های آمریکا در مسئله حقوق بشر شده اند، تصریح کرد: نام گذاری یک هفته با عنوان حقوق بشر امریکایی می تواند بیش از پیش مردم جهان را نسبت به سیاست های دو گانه آمریکا آگاه کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بمب‌گذاری دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در هفتم تیرماه سال 60، بمباران شیمیایی سردشت توسط هواپیمایی جنگی رژیم بعثی عراق در هشتم تیرماه سال 66، به شهادت رساندن آیت‌الله صدوقی نماینده امام خمینی (ره) و امام جمعه یزد در 11 تیرماه 61، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی وینسنس در 12 تیرماه 67 بخشی از اقدامات آمریکا علیه ملت ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: شکنجه زندانیان در زندان های آمریکایی به یک رسوایی برای حقوق بشر آمریکایی تبدیل شده است. آمریکا که خود بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در جهان است باید جوابگوی جنایاتی باشد که علیه مردم بی گناه مرتکب می شود.

حقوق‌بشر و تروریسم، دو بال سلطه‌گری آمریکا در جهان/ایالات متحده نماد نقض حقوق بشر

فرهاد فلاحتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی در کشور، گفت: آمریکا برای جلوگیری از نشر و شکل گیری انقلاب اسلامی اقدامات بسیاری از جمله کشتار ملت ایران با استفاده ابزاری از رژیم بعث عراق و گروهک تروریستی منافقین صورت داد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حمایت از حمله عراق به ایران، ترور ملت و مسئولان کشورمان از جمله شهادت اعضای حزب جمهوری اسلامی ایران، ترور آیت‌الله صدوقی و حمله موشکی به هواپیمای مسافربری ایرباس بخشی از اقدامات ناقض کننده حقوق بشر از سوی آمریکا است.

وی افزود: اسناد بسیاری درباره دخالت آمریکا در ایران و حمایت از کشتار ملت موجود است و جمهوری اسلامی، آمریکا را بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در دنیا می داند و قطعا باید چهره ضد حقوق بشری آنان را با افشای جنایات و ظلم بر ملت ایران در حوادث تیر ماه آشکار ساخت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، آمریکا را بزرگ ترین حامی گروه های تروریستی در منطقه خواند و گفت: به طور حتم معضل تروریسم برگرفته از سیاست های آمریکا در کشورهای مختلف از جمله عراق، سوریه، افغانستان است و آن ها از هر موضوعی برای تأمین منافع خودشان استفاده می کنند و در این را استفاده از حقوق بشر و تروریسم هیچ تفاوتی برای آن ها نمی کند.

فلاحتی ادامه داد: ایالات متحده خود نماد رویکرد دوگانه نسبت به مسئله حقوق بشر است، حال با وجود این مسائل مقامات این کشور، جمهوری اسلامی را به نقش حقوق بشر متهم می کنند، البته منظور آن ها حقوق بشری است که حقوق مستضعفان را پایمال کند./

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، حقوق بشر، خبرنامه حقوق بشر، مقامات آمریکایی