نانوا کناری مطرح کرد:

اتحاد عربستان و رژیم صهیونیستی در انحراف افکار عمومی از توجه به قدس

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه عربستان و رژیم صهیونیستی در انحراف افکار عمومی از توجه به قدس به مسائل خاورمیانه متحد هستند، گفت: امروز می توان به خوبی نگاه انقلابی امام در نامگذاری روز قدس را در بین مسلمانان و آزادی خواهان جهان به خوبی مشاهده کرد.

خانه ملت؛ ولی‌الله نانواکناری با بیان اینکه نامگذاری روز قدس اقدام انقلابی بود که امام (ره) تبیین کردند، گفت: امام این روز را به عنوان یک حرکت انقلابی برای جهان اسلام و همه کسانی که در نهضت آزادی و رهایی حضور دارند نامگذاری و تعیین کردند که این الگو و اسوه‌ای برای انقلابیون جهان است.

به گفته وی، امروز می‌توان نتیجه این حرکت انقلابی امام(ره) را در نهضت‌هایی همچون بحرین، یمن و عراق دید که مسلمانان این کشورها با نگاه به این حرکت انقلابی با نگرش جدید وارد این عرصه شدند و چنین نگاهی را برای مردمانشان تدوین کردند. نگاهی که سرچشمه‌اش از اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی نشأت می‌گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه گفت: مسلمانان جهان و تمامی آزاده‌خواهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در تبعیین موضع امام در قبال فلسطین حرکت انقلابی را در جهان به نمایش می‌گذارند و در مقابل کسانی که مخالف چنین آزادی‌ای هستند، این حرکت را تقبیح می‌کنند.

نانواکناری ادامه داد: آنها به دنبال تحریف حرکت اصیل انقلابی روز قدس هستند تا موضع اصلی امام(ره) را نشان ندهند. حال اینکه هر سال تعداد مردمان که در اقصی نقاط جهان در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا می‌کنند بیشتر می‌شود این یعنی هر سال به عظمت این حرکت انقلابی افزوده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند مقابل چنین سیل خروشانی بایستد، گفت: در این بین نمی‌توان از رابطه میان عربستان و رژیم صهیونیستی چشم‌پوشی کرد. آنها به دنبال تضعیف حرکت انقلابی مقابله با اشغال قدس هستند و در این بین آمریکا نیز نقش‌آفرینی می‌کند.

به گزارش ایسنا؛ نانواکناری در پایان گفت: هر کسی که بخواهد در مقابل حرکت انقلابی و حمایت از قدس شریف ایستادگی کند در ردیف اسلام آمریکایی قرار دارد و آمریکا و اسرائیل پشت آنها هستند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیت المقدس، حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، روز قدس، روزقدس، رژیم صهیونیستی، عربستان، فراکسیون فلسطین و مقاومت اسلامی، فلسطین، لابی صهیونیسم