نقوی حسینی:

سیستم دلالی سود ۸۰ درصدی از محصولات کشاورزی را نصیب دلال می کند

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس با بیان اینکه سیستم دلالی ۸۰ درصد از سود محصولات متنوع را نصیب دلال می کند، گفت: صنعت مرغ و تخم مرغ گرفتار مافیای دلالی است.

خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی درباره حضور سیستم دلالی در صنعت کشاورزی، گفت: متأسفانه دلالان سود بسیاری از محصولات از جمله کشاورزی را می بلعند؛ بطور مثال گوشت گاو پرورش یافته آماده طبخ از دامدار کیلویی 10ال11 هزارتومان خریداری می شود؛ اما متأسفانه بدست مشتری با نرخ 40 هزارتومان کیلویی می رسد و این در حالی است که با این اوصاف 30 هزارتومان نصیب دلال می شود و تنها 10 هزار تومان را تولیدکننده واقعی کسب می کند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که سیستم دلالی باشد تولیدکننده نمی تواند نفس بکشد، یادآور شد: محصولاتی نظیر طالبی، گوجه فرنگی، بادمجان و خیار نیز در سیستم دلالی بسیار متضرر شده اند.

صنعت مرغ و تخم مرغ گرفتار مافیای دلالی است/ باخرید مستقیم محصولات کشاورزی توسط دولت واسطه ها حذف می شوند

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید یک نظام توزیعی را تعریف کند تا دلالی در عرصه اقتصادی حذف شود، تصریح کرد: متأسفانه در محصولی همچون پسته نیز دلالی مشهود است؛ زیرا زمانی که وضعیت پسته کاران را بررسی می کنیم مشاهده می کنیم سود واقعی به جیب پسته کار نمی رود.

وی با بیان اینکه زمانی که دولت مستقیم محصولات کشاورزی را خریداری کند؛ واسطه ها حذف می شوند، یادآور شد: متأسفانه دلالان سودواقعی محصولات را کسب می کنند و سود مناسبی در این راستا عایدش نمی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سیستم دلالی سود 80 درصدی از محصولات را نصیب دلال می کند، یادآور شد: صنعت مرغ و تخم مرغ گرفتار مافیای دلالی است و به تبع آن بسیاری دیگر از محصولات نیز درگیر دلالی هستند./

برچسب ها

آب کشاورزی، آبیاری زمین های کشاورزی، اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، اصلاح نظام تعرفه کشاورزی، اصلاح نظام تعرفه کشاورزی در راستای اقتصاد مقاومتی، برداشت پسته، بیمه محصولات کشاورزی، تخم مرغ، تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تولید داخلی محصولات کشاورزی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی، دلال، دلال ها، دلال گری، دلالان، دلالی، صنعت مرغداری، قیمت مرغ، قیمت پسته، مرغ، وزارت صنعت و معدن، پسته، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی