جعفرزاده ایمن آبادی:

جلوگیری از واردات برنج درفصل برداشت قابل تقدیر است

نماینده مردم رشت در مجلس بابیان اینکه جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت عملکرد قابل تقدیری از سوی وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: کاهش هزینه تولید عاملی برای ارزان رسیدن برنج داخلی به دست شهروندان است .

خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره منع واردات درزمان برداشت برنج ،گفت:با افزایش تولیدات بهینه کشاورزی در راستای صنعتی شدن تولید می توانیم با عرضه برنج داخلی به سادگی با برنج خارجی رقابت داشته باشیم زیرا برنج ایرانی از منظرکیفیت بسیار درجه ی بالایی دارد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما درسال اقتصاد مقاومتی باید برون گرا عمل کنیم، تصریح کرد: باید صادرات را جایگزین واردات کنیم تا بنیه اقتصادی و تولیدی کشاورز داخلی تقویت شود.

جلوگیری از واردات افسار گسیخته لبیکی به شعار اقتصادمقاومتی است/ همه مردم قدرت خرید برای تهیه برنج داخلی را ندارند

جعفرزاده ایمن آبادی، افزود: جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت عملکرد قابل تقدیری از سوی وزارت جهاد کشاورزی به شمارمی آید و این در حالی است که باید نرخ برنج ایرانی نیز به نوعی تعیین شود که مردم قدرت خریدکافی برای تهیه برنج داخلی داشته باشند.

وی ادامه داد: باید هزینه تولید برنج را برای برنجکار کاهش دهیم تا محصول برای کشاورز در زمینه کاشت، داشت و برداشت محصول مقرون به صرفه باشد؛ بنابراین باید هزینه تولید با نرخ فروش همخوانی داشته باشد تا علاوه بر تولیدکننده تمام طبقات جامعه توانایی خرید این محصول استراتژیک را داشته باشند.

وی،تصریح کرد:دولت باید برای نرخ کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان یارانه درنظر بگیرد تا مردم این کالاها را با نرخ مناسب خریداری کنند.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه برای لبیک گفتن به اقتصاد مقاومتی باید از واردات افسار گسیخته جلوگیری شود،یادآورشد:با صنعتی شدن کشاورزی باید هزینه تولیدات کشاورزی را کاهش دهیم تا برنج ایرانی با نرخ پایین تولید شود.

واردات برنج خارجی از اول مرداد ممنوع می شود

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به رئیس کل گمرک از ممنوعیت واردات برنج خارجی از اول مرداد ماه خبر داد.

به دلیل شروع فصل برداشت و حمایت از برنجکاران داخلی ترخیص برنج‌های وارداتی از اول مرداد ماه ممنوع می‌شود و ثبت سفارش‌های انجام شده غیرقابل قبول است.ترخیص برنج‌های وارداتی از گمرک حداکثر تا ۳۱ تیرماه سال‌جاری امکان‌پذیر است و از این تاریخ به بعد تحت هیچ شرایطی ترخیص برنج از گمرکات کشور مجاز نخواهد بود و حتی ثبت‌سفارش‌های انجام شده غیرقابل قبول خواهد بود.

علی‌اکبر مهرفرد، قائم‌مقام وزیرجهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع کشاورزی در نامه‌ای به مسعود کرباسیان رئیس‌کل گمرک ایران با تأکید بر مطلب فوق، خواستار اقدام گمرکات کشور در این زمینه شد.

براساس این گزارش در راستای حمایت از کشاورزان برنج کار، دولت همه ساله هم زمان با فصل برداشت برنج در کشور ترخیص برنج‌های وارداتی تا پایان فصل برداشت و توزیع آن در بازار را ممنوع اعلام می‌کند.

میزان تولید سالانه برنج در داخل کشور که عمدتاً در استان‌های شمالی صورت می‌گیرد، بالغ بر 2 میلیون تن و میزان مورد نیاز برای واردات حدود یک میلیون تن در سال است./

برچسب ها

اقتصاد مقاومتی، برنج، برنج آلوده، برنج ایرانی، برنج شمال، برنج و روغن، برنج وارداتی، برنج کاران، برنج‎های وارداتی، تجارت برنج، تحقق اقتصاد مقاومتی، تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، توزیع برنج، جهاد کشاورزی، سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، قیمت برنج