یوسفیان ملا، خبر داد:

قدردانی از دولت برای ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان اینکه واردات برنج در زمان برداشت در هیچ کجای دنیا انجام نمی شود، گفت: دولت اعلام کرد در فصل برداشت برنج ممنوع است و این تصمیم دولت قابل تشکر است.

خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان ملا درباره ممنوع شدن واردات برنج در فصل برداشت، تصریح کرد: بدیهی است که ما در زمین میزان برنج داخلی کسری داریم و این میزان کمبود در حدود 500 هزارتن است که تنها می توانیم با برنامه ریزی تولید محور به خود کفایی در تولید برنج برسیم.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانیکه محصول برنج از دست کشاورز خارج شد، سپس باید واردات محصولات کشاورزی برطبق نیاز عملیاتی شود، تصریح کرد: بدیهی است که اگر واردات برنج در زمان برداشت انجام شود کشاورز نابود می شود .

وی ادامه داد: دولت قول داده است که در زمان برداشت برنج واردات متوقف شود که در این راستا از دولت تشکر می کنیم این امر می تواند تولید کننده داخلی را به نحو مطلوب حمایت کند .

یوسفیان ملا با بیان اینکه ما با خود کفایی برنج فاصله زیادی نداریم، ادامه داد: 2 میلیون پانصد هزار تن مصرف کشور است وما در داخل کشور 2میلیون تن تولید داریم بنابراین ما تنها برای خودکفایی در مصرف داخلی کشور در زمینه محصول برنج تنها به پانصد هزارتن نیاز داریم .

وی با بیان اینکه ما کمبود اراضی کشت برای برنج نداریم، یادآورشد: دولت باید بطور مثال برنامه ریزی 1 الی 2 سال برای افزایش تولید برنج اعلام کند زیرا ما فاصله ای برای رسیدن به خودکفایی دراین عرصه نداریم .

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت اعلام کرد درفصل برداشت برنج واردات نداریم این موضوع می تواند وضعیت برنج داخلی را بهبود ببخشد، گفت: واردات برنج در زمان برداشت در هیچ کجای دنیا انجام نمی شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنج، برنج ایرانی، برنج شمال، برنج وارداتی، برنج کاران، برنج‎های وارداتی، تجارت برنج، توزیع برنج، کمیسیون برنامه و بودجه