خبر

مسیر شما: اخبار بررسی حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان در کمیسیون های امنیت ملی، بهداشت، عمران و اجتماعی مجلس
بررسی حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان در کمیسیون های امنیت ملی، بهداشت، عمران و اجتماعی مجلس

طبق اعلام اعضای هیات رئیسه کمیسیون های امنیت ملی، بهداشت، اجتماعی و عمران مجلس این کمیسیون ها در هفته جاری به بررسی حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان با حضور مسئولان ذی ربط می پردازند.

خانه ملت؛ محمدجواد جمالی‌نوبندگانی از بررسی حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این افراد جزو سربازان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و این مساله جزء مباحث نظامی و پادگانی است لذا این مهم با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ارتباط بوده و لذا به آن ورود پیدا خواهیم کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته ناگفته نماند که این موضوع قرار است در کمیسیون های اصل نودم مجلس، عمران و قضایی و حقوقی مجلس نیز بررسی شود اما با توجه به اینکه مقام معظم رهبری نیز بر رسیدگی این موضوع تاکید داشتند لذا کمیسیون امنیت با جدیت آن را پیگیری خواهد کرد.

وی یادآور شد: در هفته جاری قرار است این موضوع بررسی شود و بدون شک از مسئولان ارتش، راهور ناجا و مسئولان وزارت بهداشت دعوت خواهیم کرد تا توضیحات خود را در مورد این حادثه به کمیسیون ارایه دهند.

نایب رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت سربازان حادثه دیده در سقوط اتوبوس، گفت: طی بازدیدی که از بیمارستان شهید رجایی صورت گرفت متاسفانه حال دو نفر از این افراد وخیم است که البته تعداد زیادی از حادثه دیدگان نیز از بیمارستان مرخص شده اند.

رضایی کوچی: دعوت از وزیر راه برای ارایه توضیحاتی پیرامون سقوط اتوبوس حامل سربازان

محمدرضا رضایی کوچی نیز در گفت وگو با خانه ملت، با تأکید بر ضرورت بررسی حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان، افزود: بر این اساس روز دوشنبه (14 تیر) از وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی دعوت کردیم تا توضیحاتی را پیرامون این حادثه ارایه دهند.

رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این موضوع از چند جنبه قابل بررسی است لذا کمیسیون های دیگر اعم از امنیت ملی و سیاست خارجی و اجتماعی مجلس این موضوع را پیگیری می کنند، حال قرار است در کمیسیون عمران بحث صلاحیت رانندگان اتوبوس، کیفیت اتوبوس ها و محل وقوع حادثه مورد بررسی قرار گیرد.

بابایی صالح: کمیسیون اجتماعی به طور ویژه حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان را پیگیری می کند

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه باید به طور ویژه موضوع حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان مورد بررسی قرار گیرد، افزود: کمیسیون اجتماعی جزو کمیسیون‌هایی است که باید به این موضوع بپردازد لذا با توجه به حساسیت موضوع نمایندگان آن را مورد بررسی قرار می دهند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس به دنبال بررسی حادثه مذکور است و لذا در نظر دارد در هفته جاری زمان بررسی این حادثه را مشخص کرده تا بر اساس آن، مسئولان مربوطه را جهت ارایه گزارش به کمیسیون دعوت کند.

امینی فرد: بررسی ابعاد حادثه سقوط اتوبوس سربازان با حضور وزرای مربوطه و پلیس راهور در کمیسیون بهداشت

محمدنعیم امینی فرد نیز در گفت وگو با خانه ملت، با ابراز تاسف از سقوط اتوبوس سربازان به دره در جاده نی‌ریز، گفت: در نخستین جلسه کمیسیون بهداشت و درمان بررسی این حادثه در دستور کار قرار می گیرد زیرا درحوادث این چنینی به مسائلی مانند ایمنی وسایل حمل ونقل و جاده ها باید به شکل دقیق تری پرداخته شود، همچنین بررسی صلاحیت راننده اتوبوس نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی در تردد وسایل نقلیه در جاده ها، افزود: به طورحتم با توجه به اهمیت موضوع در نخستین جلسه کمیسیون بهداشت با حضور مسئولانی از وزارت راه و پلیس راهور ابعاد این موضوع به شکل دقیق تری بررسی می شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسیدگی به شرایط مصدومان این حادثه قابل قبول است، تصریح کرد: باید نحوه مراقبت های پزشکی و میزان اقدامات اورژانس مورد بررسی قرار گیرد و دراین رابطه وزیربهداشت باید اطلاعات کامل رادر اختیار نمایندگان قرار دهد، البته شدت حادثه بسیار عمیق بوده و این موضوع سبب شده که تعداد بسیاری پس ازوقوع حادثه فوت کنند./

نظر شما
مشخصات خبر