پورابراهیمی خبر داد:

بررسی مشکلات معادن زغال سنگ در کمیسیون اقتصادی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات معادن زغال سنگ در کمیسیون اقتصادی خبر داد و گفت: نشستی تخصصی با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی و سندیکای مجموعه زغال سنگ کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس برای رفع این مشکلات تشکیل می شود.

خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی از بررسی مشکلات معادن زغال سنگ در کمیسیون اقتصادی خبر داد و گفت: نشستی تخصصی با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی و سندیکای مجموعه زغال سنگ کشور به زودی در کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل می شود.

جای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و توسعه تجهیزات ایمنی در معادن زغالسنگ خالی است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سال‌های اخیر تحولات اقتصادی معادن زغالسنگ را با تنش‌هایی روبه‌رو کرده است، افزود: به نظر می رسد جای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و توسعه تجهیزات ایمنی در معادن زغالسنگ خالی است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه تجهیزات یک معدن نیازمند سرمایه‌گذاری‌های لازم است، ادامه داد: برخی معادن که به بخش خصوصی واگذار شده امروزه با چالش‌های مالی روبه‌رو هستند، تا جایی که بنیه مالی آنها کاملا تضعیف شده است، لذا رفع این مشکلات نیازمند هم اندیشی های لازم است.

مسائل ایمنی در معادن زغال سنگ باید جدی گرفته شود

وی تولید گاز در معادن زغالسنگ را کاری مشکل عنوان کرد و یادآور شد:مسائل ایمنی در معادن زغال سنگ باید جدی گرفته شود و برای بهره‌مندی از تکنولوژی و تجهیزات نو اقدام کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقرر شد موارد مربوط به موضوعات مختلف ازبحث مسائل بیمه ای معافیت گمرکی و مالیاتی در قالب یک نشست با حضور وزرای مربوطه در کمیسیون اقتصادی مجلس در دستور کار قرارگیرد و با تصویب قانونی در این زمینه مشکلات معادن زغال سنگ رفع شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایمن سازی معادن زغال، تولید زغال سنگ و سنگ های ساختمانی، حمایت از اکتشاف و استخراج زغال سنگ، نحوه حمایت کشورهای دارای معادن زغال سنگ از صنعت معدنکاری زغال، وضعیت معادن زغال سنگ