نقوی حسینی خبر داد:

وجود شواهد و مدارک بسیار درباره ترورهای بیولوژیک در ایران

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه شواهد و مدارک بسیاری وجود دارد که از ابزار بیوتروریسم بر علیه افراد در کشورمان استفاده شده است، گفت: یکی از ضرورت ها در این رابطه، تبیین موضوع بیوتروریسم برای همه مدیران و مسئولان که به خارج از کشور سفر می کنند، است.

خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به دستور دبیر شورای عالی امنیت ملی برای پیگیری موضوع "بیوتروریسم"، گفت: ترورهای بیولوژیک، یکی از ابزارهای نوین تروریسم بین المللی است که در اختیار آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای همپیمانان آن ها قرار دارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: فعالیت در حوزه بیوتروریسم نیازمند تخصص و آزمایش های پیچیده است و این امور در اختیار کشورهای سلطه گر بوده و این کشورها سال ها است که از این ابزار برای ترور افراد استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه شواهد و مدارک بسیاری وجود دارد که از ابزار بیوتروریسم بر علیه افراد در کشورمان استفاده شده است، افزود: یکی از ضرورت ها در این رابطه، تبیین موضوع بیوتروریسم و آموزش های لازم برای همه مدیران و مسئولان که به خارج از کشور سفر می کنند، است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در مجلس گذشته دستگاه های مربوطه گزارشاتی را درباره روش ها و چگونگی ترورهای بیولوژیک به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کردند و قطعا در این دوره نیز نشست هایی با حضور مسئولان مربوطه برگزار می شود.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی از تشکیل کمیته بررسی «ترورهای بیولوژیک» در دبیرخانه این شورا خبر داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی