جعفر زاده:

مردم باید کاهش تورم را در جیب خود احساس کنند

نماینده مردم رشت گفت: کاهش رکود زمانی پذیرفته است که مردم در جیب خود آن را احساس کنند.

خانه ملت؛ غلامعلی جعفر‌زاده ایمن آبادی درباره تک نرخی شدن تورم طبق سخنان نوبخت در جلسه هفته گذشته مجلس گفت: این حرف‌ها برای مردم نان و آب نمی‌شود، همه مردم می‌دانند که وضع اقتصادی خوب چگونه است و با چه چیزی می‌شود شکم را سیر کرد، کاهش رکود زمانی پذیرفته است که مردم در جیب خود آن را احساس کنند.

وی با بیان اینکه انتظار ما از دولت این است که کشور را از رکود خارج کند، ادامه داد: دولت باید پس از خروج از رکود اعلام کند که تورم مثلا به زیر 20 درصد رسیده است؛ این خیلی بهتر از آن است که تورم را تک رقمی اعلام کنند اما نتیجه ای نداشته باشد.

جعفر‌زاده تصریح کرد: ما هم اکنون به فکر کاهش نرخ تورم نیستیم و باید تمام برنامه ریزی‌های دولت به سمت خروج از رکود باشد. زمانی که همه معاملات تجاری قطع شده، نقدینگی بخش صنعت به صفر رسیده و صادرات و واردات تراز مناسبی با هم ندارند؛ بنابراین، کاهش تورم بی‌فایده خواهد بود و در واقع برای مردم بی‌ارزش است.

وی با اشاره به اینکه آمارهای سه ماه جاری نشان می‌دهد که رشد اقتصادی خوبی داشته ایم، افزود: اگر وعده ۵ درصد رشد اقتصادی که رئیس جمهور پیشتر درباره آن گفته، تا پایان سال جاری محقق شود، آنگاه می‌توان درباره این میزان کاهش تورم بهتر قضاوت کرد؛ اما با اوضاع کنونی، همه این‌ها حرف است و با حرف کسی سیر نمی‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ نماینده مردم رشت در پایان خاطر نشان کرد: ای کاش ما تورم داشتیم، ولی رکود نداشتیم، باید مقدمات کاهش تورم ایجاد شود و پس از آن به فکر کاهش تورم بود. تا زمانی که رکود است، تورم زیر صفر هم باشد، بی فایده خواهد بود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایجاد و یا کنترل تورم، تورم، خروج از رکود تورمی، رشد اقتصادی، روند نزولی نرخ تورم، رکود تورمی، نرخ رشد اقتصادی، نرخ رشد اقتصادی هشت درصد، کاهش قدرت خرید خانوارها