کوهکن ریزی:

عربستان روی دیگر سکه صهیونیست ها است

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان صلاحیت مدیریت حج را ندارد تأکید کرد: اتفاقات در عربستان و مراسم حج نشان می دهد که دولت وهابی صهیونیستی عربستان روی دیگر سکه صهیونیست ها است.

  خانه ملت؛ محسن کوهکن ریزی در واکنش به مصدوم و کشته شدن شماری از حجاج در عربستان به دلیل ضعف عملکردی حکام آل سعود اظهار داشت: هر کسی که به حج عمره یا تمتع برود و با دید موشکافانه به امور حج نگاه کند، پی می برد که عربستانی ها به بدوی ترین شکل ممکن مراسم حج را اداره می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: مورد ساده که نشان دهنده اداره بدوی عربستانی ها است را در طراحی مسیرها به خانه خدا است. زمانی که به حج رفتم تصور کردم اگر قرار بود مراسم حج را ما ایرانی ها مدیریت کنیم چه اقداماتی انجام می دادیم. حتما ورود جمعیت کثیر را در مسیرهای زیکزای که خانه خدا طراحی کنیم بلکه در چند معبر بزرگ و دو طبقه برای ورود و خروج طراحی می کردیم.

وی گفت: دولت وهابی صهیونیستی عربستان، فکر مناسبی برای آب زمزمه ندارند بلکه به روش 500 سال پیش آب زمزم را با گاری منتقل می کنند در حالی که امروزه می توان آب زمزم را با سیستم زیر زمینی و لوله کشی برای استفاده حجاج طراحی کنند.

این نماینده با اشاره به مراسم اربعین تأکید کرد: در عراق که درگیر مسائلی مانند تکفیری ها و انفجارهای تروریستی است ملاحظه کردیم که هیچ اتفاقی برای مسلمانان نیافتاده است. بنابراین اگر با دید کارشناسانه به مراسم حج نگاه شود می توان اقدامات بدوی و چیپ غیر کارشناسی معبر، ساخت و ساز و حمل و نقل را بررسی و طراحی نوینی انجام داد.

کوهکن با تاکید بر اینکه عربستان یک روی دیگر سکه صهیونیست است اظهار داشت: عربستان می خواهند در مراسم حج زدگی ایجاد کند و آنجا را به جای اینکه روز به روز کانون اتحاد مسلمانان شود تلاش دارند به مکانی تبدیل شود که کمترین جمعیت مسلمان در آن حاضر می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به راحتی می توان ثابت کرد عربستان در برگزاری مراسم حج و مدیریت مسلمانان از ابتدایی ترین روش ها استفاده می کند، تاکید کرد: اگر مشخص شود که سهوا مشکلاتی در حج ایجاد می شود پس عربستانی ها صلاحیت ندارند اما اگر عمدی در کار باشد نه تنها صلاحیت ندارند بلکه باید به عنوان جنایت کار تحت تعقیب قرار گیرند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اربعین حسینی، حج، صهیونیست ها، عربستان، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس