نوریان:

نگاه به پروژه های انتقال آب، نگاهی مدیریتی باشد

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس گفت: لازم است نگاه به پروژه های انتقال آب، نگاه مدیریتی باشد و بخشی از ارزش افزوده آب در حوزه های مقصد به توسعه زیرساخت های مبدأ تخصیص یابد.

خانه ملت؛ اردشیر نوریان ‌اظهار کرد: با توجه به سوء مدیریت مصرف بهینه آب در کشور، الگوی کشت پر مصرف در بخش کشاورزی و اثرات منفی طرح‌های انتقال آب بین حوزه‌ای، لازم است وزارت نیرو با تدوین سند جامع آب کشور، فارغ از هرگونه ملاحظه سیاسی در توزیع آب اقدام کند.

وی افزود: مسئولان ذیربط درنظر داشته باشند که حیات و معاش بخش زیادی از زندگی مردم چهارمحال و بختیاری به ویژه مناطق وابسته به آب حوزه زاینده‌رود، وابسته به همین آب‌ها است.

این نماینده مجلس با اشاره به مشکلات مربوط به پروژه‌‎های انتقال آب، تصریح کرد: موضوع آب از اساسی‌ترین موضوعات  استان است که این روزها در زمان تصمیم‌گیری دچار اشکالاتی شده و نیازمند توجه ویژه دولت به این موضوع است.

به گزارش ایسنا؛ نوریان در پایان خاطرنشان کرد: بی‌آبی و خشکسالی طی سال‌های گذشته باعث کاهش بیلان آبی و سطح ایستابی آب شده است، بنابراین لازم است به گونه‌ای عمل کرد که تمامی ذینفعان به طور عادلانه بهره‌مند شوند.

برچسب ها

آب، آب تصفیه، آب شرب، آب کشاورزی، آبیاری زمین های کشاورزی، اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، ارزیابی سیاست های تجاری بخش کشاورزی، استمهال وام کشاورزان، اصلاح نظام تعرفه کشاورزی، انتقال آب، رودخانه زاینده رود، زاینده رود