سعادت مطرح کرد:

اگر می خواهیم کشاورزی رونق پیدا کند، سود تسهیلات بانکی باید پایین باشد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش سود تسهیلات بخش کشاورزی گفت: هر قدر سود تسهیلات کاهش پیدا کند به نفع کشاورز است و در رونق و توسعه کشاورزی اثر می گذارد.

خانه ملت؛ محمدباقر سعادت تأکید کرد: اگر بنا داریم کشاورزی‌مان توسعه پیدا کند، باید سود تسهیلات بانکی را کاهش دهیم. ما نمی‌گوییم که سود بانکی را به صفر برسانند اما بانک‌ها باید نهایتا کارمزد تسهیلاتی را که به کشاورز پرداخت می‌کنند بگیرند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس ادامه داد: اگر بهره تسهیلات به زیر 10 درصد برسد برای کشاورزان متناسب است و می‌توانیم کشاورزی را رونق دهیم؛ بیشتر از این میزان به نفع کشاورزان نیست.

به گزارش ایسنا؛ وی همچنین گفت: بهره تسهیلات بانکی بالاست و متأسفانه در سال‌های اخیر بالای 20 درصد هم رفته است؛ کاهش این درصد به 15 درصد اقدام خوبی است اما کافی نیست؛ اگر می‌خواهیم کشاورزی رونق پیدا کند سود تسهیلات بانکی در این بخش باید پایین باشد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارائه جایگزین مناسب معیشتی به کشاورزان، استمهال وام کشاورزان، اعطای وام های کم بهره با پشتوانه دولتی، بالابردن قدرت تامین مالی کشاورزان با تخصیص بودجه ای، تسهیلات بانکها، تسهیلات بانکی، تسهیلات بانکی قرض الحسنه، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال، سود تسهیلات، کشاورزان، کم بهره