نادری:

ارسال لایحه ایجاد ٧ منطقه آزاد تجاری و صنعتی و ١٢ منطقه ویژه اقتصادی از سوی دولت به مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تأکید بر ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم برای تأسیس مناطق ویژه اقتصادی، گفت: بی تدبیری در ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به ورشکستگی آن ها منجر شده و باید قبل از ایجاد چنین مناطقی نیازهای آن ها مورد رصد قرار بگیرند.

 خانه ملت؛ شهاب نادری با اشاره به ارسال لایحه ایجاد ٧ منطقه آزاد تجاری، صنعتی و ١٢ منطقه ویژه اقتصادی از سوی دولت به مجلس گفت: قبل از ایجاد چنین مناطقی باید زیرساخت های لازم برای آن ها فراهم شود.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت توجه دولت به ایجاد رونق اقتصادی در نقاط مرزی کشور، گفت: صرف طرح مصوبه ای درخصوص ایجاد چنین مناطقی نمی تواند مشکلات این بخش را مرتفع کند.

وی با بیان اینکه ما خواهان ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اورامانات هستیم، افزود: این منطقه می تواند به خوبی قطب صادرات کشور شده و به رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی کمک کند؛ اما آماده نبودن زیرساخت ها در این منطقه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را در حکم انجام کاری نمایشی جلو برده است.

بسیاری از مرزهای ما قابلیت ارزآوری کلان برای کشور دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بی تدبیری در ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به ورشکستگی آنها منجر می شود، تصریح کرد: باید قبل از تصویب ایجاد چنین مناطقی نیازهای آن ها مورد رصد کامل قرار بگیرند.

وی ادامه داد: هر چند در لایحه مذکور دولت منطقه آزاد اورامات لحاظ نشده، اما درجلسه با سخنگوی دولت وعده ارسال الحاقیه به مجلس در این باره داده شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید از مزیت مرزنشینی در راستای رونق اقتصادی بهره بگیریم، گفت: بسیاری از مرزهای ما قابلیت ارزآوری کلان برای کشور را دارا هستند اما به لحاظ غفلت مسئولان با بی مهری مواجه هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، جزایر و مناطق آزاد، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال، سازمان های مناطق آزاد، شورای عالی مناطق آزاد، مناطق آزاد، مناطق آزاد تجاری، منطقه آزاد، منطقه آزاد تجاری