مافی:

عربستان عامل ناامنی در جهان اسلام است

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم برقرار امنیت در مدینه و مکه گفت: عربستان با حمایت از گروه های خودسر و تروریستی، عامل نا امنی جهان اسلام است.

 خانه ملت؛ پروانه مافی با اشاره به اظهارات اخیرمسئولان عربستانی در خصوص ایران، عنوان کرد: برخورد عربستان با نظام جمهوری اسلامی ایران، در طول سال‌های گذشته تا کنون برخورد درست، مناسب و در چارچوب قراردادهای بین المللی و روابط بین المللی نبوده است و همیشه سعی داشته در شرایط مختلف سیاسی و اجتماعی به وجود آمده نسبت به ایران رویکرد خصمانه داشته باشد.

عربستان، ایران را رقیب خود در منطقه می داند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام شهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اظهارات جدید در مسیر گذشته عربستان بیان شده است، ریاض، تهران را رقیب خود در منطقه می داند و عربستان برای خود آقایی در منطقه را متصور است، تلاش دارد با تخریب و رفتار حذفی ایران را از سر راه خود بردارد.

وی اظهار داشت: با این حال جایگاه ایران در سطح منطقه و جامع بین المللی به خوبی روشن است و توان ایران برای همه تبیین شده است و نمی تواند با این نوع روش های حذفی و تخریبی اثری بگذارد. عربستان تلاش دارد نگاه کشورهای اسلامی را به ایران تغییر دهد اما قطعا نمی تواند ضربه به جایگاه تهران وارد کند.

مافی با اشاره به اینکه عربستان حامی اصلی تروریست در منطقه است، گفت: عربستان خود را آقای جهان اسلام تصور می کند اما در رفتارهای نشان می دهد در نهایت حامی گروه های خودسر، گروه های تروریستی مانند داعش و سلفی هاست. آل سعود از حرکت های انتحاری و تروریستی در حالی حمایت می کند که این رفتارها مخالف نظر اسلام است بنابراین نمی تواند عنوان آقایی جهان اسلام را یدک بکشد.

عربستان از عهده تامین امنیت مکه و مدینه بر نمی آید

این نماینده ادامه داد: عربستان خود را خادمین الحرمین می داند این در حالی است که بر اثر حمایت مالی و غری علنی از گروه های تروریستی و به خصوص داعش از پس تامین امنیت مدینه و مکه بر نمی آید بنابراین شایستگی خادمین الحرمین را ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوارها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عربستان نه تنها نمی تواند امین خوبی برای سرزمین وحی باشد بلکه منشا ناامنی در جهان اسلام هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده