حسین زاده:

هنر، نگاه ملی در مواجهه با پدیده های مختلف ایجاد می کند

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی، وجود همبستگی و نگاه ملی برای احیای دریاچه ارومیه را ضروری دانست و گفت: هنر و امور فرهنگی ابزار خوبی برای مواجهه با پدیده ها و ایجاد حس مسئولیت پذیری در جامعه است.

خانه ملت؛ عبدالکریم حسین‌زاده ضمن تأکید بر اهمیت همبستگی و ضرورت نگاه ملی برای احیای دریاچه ارومیه، گفت: برای تحقق این موضوع باید نگاه فرهنگی وجود داشته باشد زیرا از طریق تمام حوزه‌ها و بخش‌های فرهنگی، هنری و ادبی می‌توان نسبت به این پدیده ملی در بین افراد احساس مسئولیت ایجاد کرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام مثبت و تأثیرگذار کنسرت وحدت و هم‌زیستی اقوام ایرانی (ارمیا) در راستای توجه به احیای دریاچه ارومیه، اظهارکرد: چنین اقداماتی موجب بروز حس همبستگی و توجه بیشتر به نگاه ملی می‌شود.

وی با یادآوری این موضوع که در سال گذشته نیز تعدادی از ملی‌پوشان ورزشی از دریاچه ارومیه بازدید کردند، افزود: انجام چنین اقداماتی نشان‌دهنده زنجیره اتحاد ملی در مواجهه با پدیده‌های مختلف است.

حسین‌زاده با بیان اینکه اقدام مثبت و تأثیرگذار کنسرت (ارمیا) در راستای توجه به احیای دریاچه ارومیه و حوزه محیط زیست قابل تقدیر است، ادامه داد: شاید در نگاه اول تأثیر چنین حرکت فرهنگی کوتاه مدت به نظر بیاید ولی این ارکستر می‌تواند با حساسیت‌زایی در تمام جامعه خصوصا مردم ساکن منطقه مجاور دریاچه ارومیه توجه بیشتر به حفظ اکوسیستم طبیعی را رقم بزند.

این نماینده مجلس استفاده از آب‌های زیرزمینی درکشورهای توسعه یافته 7درصد بوده ولی در کشومان 78 درصد است، گفت: برای رفع این موضوع باید نگاه فرهنگی وجود داشته باشد.

حسین‌زاده ضمن اشاره به اجرای ارکستر‌های مختلف با مضامین بین‌المللی مانند صلح، محیط زیست و اهمیت جایگاه هنر و امور فرهنگی در راستای دستیابی به ارزش‌های والای انسانی، تصریح کرد: نمونه‌های موفق ارکستر‌ها توانسته‌‌اند با تلفیق موسیقی و تصاویر مرتبط حس مسئولیت‌پذیری و تاثیرگذاری بیشتر را رقم بزنند از این رو چنین برنامه‌هایی نیز می‌توانند از این تجربه بهره برند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی ضمن دعوت و حمایت از جامعه فرهنگی و هنری کشور برای ساخت و تهیه آثار هنری با مضامین مختلف خصوصا توجه به احیای دریاچه ارومیه، خاطرنشان کرد: با کاربردی کردن هنر می‌توان تأثیرگذاری خوبی در مواجهه با پدیده‌ها ایجاد کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، دریاچه ارومیه، هنر